• 19 Ağustos 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 19 Ağustos 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Özenli Beşiktaş!

Paylaş

İlk on beş dakikası yağlı güreşteki peşrevi andırıyordu. Bu ısınma turunun ardından maça ağırlığını koyan Beşiktaş oldu. Fernandes’in arkasındaki Atiba Hutchinson ve Veli Kavlak, Trabzonspor’un hızlı ataklarla gedik açmasına nadir izin verdiler.
Kendi sahasında kalabalık olmayı tercih eden Trabzonspor, dikkatli Beşiktaş savunma anlayışında kontratak şansı bulamayınca daha çok serbest vuruşlardan tehlike yaratabildi.
Beşiktaş daha organizeydi. Ceza sahasının civarında aynı oranda etkili olabilseler skoru çok daha önceden değiştirebilirlerdi. Beşiktaş’ın gollerindeki vuruşlar kadar ilk goldeki Fernandes pası maçın en güzel hareketiydi.
Akılda kalan pozisyon ise Colman’ın Mustafa Pektemek’e yaptığı sert fauldü. Ciddi sakatlığa sebep olabilecek harekete direkt kırmızı çıkabilirdi. Fakat Halis Özkahya en azından ikinci sarı kart ile cezalandırabileceği pozisyona faul vermekle yetindi. Hataydı!
Biliç’in hücum gücünü köreltmeden güçlendirmeyi düşündüğü takım savunması belki hâlâ istenen seviyede değil. Ancak geçen sezondan daha özenli ve önde olduğu kesin.
Gökhan Töre adını duyurduğu günden bu yana Avrupa futbolunda, gelecek vaat eden potansiyele sahip genç oyuncu olarak lanse ediliyor. Ancak oynadığı süre boyunca yeteneklerini takımdan daha çok kendisi için kullanmayı tercih eden bir görüntüdeydi. Dün oyuna sonradan girip attığı içinde beceri barındıran golü, onu takım oyuncusu kimliğine yaklaştırırsa Olcay Şahan’ın geçen sezon yarattığı efekti tekrarlayabilir.
Trabzonspor, Bosingwa’nın gelmesini beklerken sağ açık ve sol bek pozisyonlarına da şu kısıtlı zamanda transfer düşünmeli. Santrforda Henrique ile idare edilebilir ancak bu pozisyonlara takviye gelmezse dengeli takıma dönmeleri çok zor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

21 Haziran 2021 Pazartesi

Güneş'e yazar!..

17 Haziran 2021 Perşembe

Hayaller ve gerçekler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"Hakimiyet" gecikince

20.09.2021

Engin Verel

Bilindik hikaye

20.09.2021

Alen Markaryan

3 Diazem hapı 2 serinletici

22.09.2021

Kenan Karcı

Şeytani Düzen ve Cebelitarıkspor!

9.09.2021

Mustafa Sapmaz

Günlük performans

5.09.2021

Gürkan Ata

İtiraz hep işe yarar mı!

19.09.2021