• 29 Mayıs 2013 Çarşamba 02:00
  • |
  • 29 Mayıs 2013 Çarşamba 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Oyun iyi skor kötü

Paylaş

Ne dün yeni bir araya gelmiş kanat ikililerimizi (Caner-Olcay ve Serdar-Sefa) zorlayacak bir rakip vardı sahada ne de sahadaki başlangıç on birimiz sezon başında dünkü kadar formdaydı.
Brezilya yolunda bugüne kadar ki maçlarda Abdullah Avcı’nın tercihlerinin pek çoğu doğruydu. Yanlış, tercih ettiği on birlere dünküne benzer ne yaptığını bilen takım olma şansını verecek sakin ortamı sunmamaktı. Dün maçın 40’ıncı dakikasında tribünlerde patlayan “Yıldırım Demirören yeter” tezahüratı kadar yersiz tartışmalarla zamanımızı da sinirimizi de harap ettik. O yüzden Eylül 2012’den bu yana geçen zaman harala-hurala günleri ile hatırlanmalı futbolumuzda. Maçta tabelaya yansımasa da oyun olarak iyiydik. Bu oyun bize bazı ipuçları verdi.
İlk olarak kökten değişim takıntısına kapılmadan yenileri kadroya katma zamanı geldi. Ümit takımda çıraklık dönemini atlatmış Oğuzhan, artık bu takımın oyuncusu olmalı. Selçuk-Nuri-Oğuzhan üçlüsü topun değerini bilerek oynadı.
Geçen sene bu zamanlar Abdullah Avcı “Benim forvetim Mustafa Pektemek olacak” demişti. Dün, sezonu sakatlıkla boğuşarak geçirmiş Mustafa’nın takıma dönmesi, orta saha hücum hattı bütünleşmesini sağladı. Gol atamasa da hücum organizasyonlarında kendisine servis yapılmasını bekleyen değil, pozisyonda arkadaşlarına servis yapandı. 
Olcay Şahan’ın topsuz oyundaki doğru koşuları hücuma derinlik kattı. Orta sahada alternatif isim olarak kullanılmalı. Sercan’ı sürekli 11 oyuncusu kullanmak hataydı. Aynı hata Olcay da yapılmamalı. Alternatif isimlere Sefa ve Serdar’ı da eklemeli.
Orta saha ve forvette yetenekli, birbirinden farklı özellikleri olan, oyunun iki yönüne de duyarlı, geniş bir kadromuz var. Gelecek yıllardan ümitli olmamızı sağlayacak kadar değerliler. Eksiğimiz defansta bireysel hatalarımız. Daha da önemlisi gerginlik ile rahatlığın dozunu bir türlü ayarlayamamız! Gerginliği de rahatlığı da uçlarda yaşıyoruz.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021