• $ 5,7637
  • € 6,5302
  • 243.322
  • 99.835
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Oynatmadılar!..

Türk Telekom’da Galatasaray’ı nasıl bilirsiniz? Sarı-Kırmızılılar işte öyle başladı. Başakşehirli futbolcular ceza sahalarının önünde oyun kurmaya çalışırken dahi baskı yaptılar. İkili üçlü sıkıştırmalarla defansif sertlik oluşturdular. Taraftarın coşkusunu arkalarına aldılar.
Ancak Başakşehir on beş dakikalık bu baskı sonrası oyunu dengeledi. Maçın gerginliği iki tarafın da istediklerini yapmasını engelleyen en önemli unsurdu. Arda Turan bu gerginlikten en olumsuz etkilenen futbolcuydu. Kötü oynadı!
İlk yarının 0-0 bitmiş olması, Galatasaray’ın şansıydı. Çünkü saha içinde Başakşehir istediği her şeyi uygular olmuştu.
Aslında o 15 dakikalık maç başlangıcının dışında Galatasaray, bildiğimiz iç saha oyunu ile kazanmadı. Orta saha merkezinde Selçuk İnan’nın yerine Donk’u koyarak Donk – Fernando ikilisi ile başlayan Fatih Terim, Başakşehir’i adeta Fenerbahçe’nin oynadığı taktiği ile mağlup etti.
Kendi oyunu olan 15 dakikalık önde baskıda gol bulsalar, çok daha rahat kazanabilirlerdi. Maçın genelindeki senaryoları Başakşehir’i önce oynatmayıp sonrasında kazandığı toplarla gol kovalamaktı.
Bu galibiyetle Galatasaray ipleri tekrar eline aldı. Beş maçı kazanırsa şampiyon olacak. Alanya, Akhisar ve Göztepe sert deplasmanlar. Ve hala Galatasaray’ın iyi bir deplasman oyunu yok. Oradan dokuz puan çıkartacağını kabul edersek, Galatasaray’ın final maçı Beşiktaş derbisi olacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, ABD Başkanı Donald Trump’ın Golan Tepeleri’ni İ

TBMM Başkanı Şentop´tan Trump´a sert tepki: Kendi yaptığı putu yiyor

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

2019'da üretimine son verilecek modeller

Edirne'de bulundu! Tam 4 bin yıllık