• 31 Mayıs 2023 Çarşamba 01:02
  • |
  • 31 Mayıs 2023 Çarşamba 01:02

YAZAR

Olmayacaklar listesi

Paylaş

Jesus'un Fenerbahçesi'nin defansta Peres'in, hücumda Batshuayi'nin dönmesiyle sezon başındakine yaklaşan bir oyunu var. Son maçlarda attıkları gollerin kalitesi yüksekken Arda Güler - Valencia işbirliği ile gelen gol kalite çıtasını bir kademe daha yukarı koydu. Oyuncularının sakatlıktan dönmesinin ardından rotasyonunu azaltan Jesus'un on bir tercihi yine son maçta kazanan oyunculardan oluşuyordu. Temposu düşe kalka, artıları kadar eksilerini de gösteren bir doksan dakika ile maçı kazanmaya yetti. Ancak ipler ellerinde değildi. Şampiyonluk umudunu yaşatmaya yetmedi!

Şampiyonluk parolasıyla başladığı bir sezonu daha kupaya yaklaşmış ama kaldıramamış olarak tamamladı. Bu durumda sakin bir değerlendirme yapmak yerine; her kafadan bir sesin çıktığı, kararsızlıkların arttığı bir ortamda Fenerbahçe'nin yaptığı hocasından futbolcusuna değişime gitmek. Eksikleri tamamlamak yerine yıkıp yeniden inşa etmeyi tercih ediyor.

Oysa bu sezon kaçan şampiyonluk sonrası Fenerbahçe'nin yapması yine çok net gözüküyor. Yönetim olarak sakin kal. Hocanla devam et. Bu sezon kaybettiklerine bakarak, yok zannettiğin oyun kültürünün önemli parçalarını koru. Kadronda zaten var olan potansiyelli oyuncular gibi transfer yapmak yerine, kadrona kalite takviyesi yap. Performans alamadığın, takımın atmosferine uyum sağlamamış veya atmosferi bozan oyuncularla yollarını ayır. Karar alırken sakinlikle yavaşlığı karıştırma, çabuk davran. Sezon açılışını tam kadro olarak yap ve sonrasında süreci yönet!

Fenerbahçe'de kalan iki resmi maçta, şampiyonu evinde yenmek ve kupasız geçen yılları sonlandıracak Türkiye Kupası'nı havaya kaldırma fırsatı var. Fenerbahçe gelecekteki büyük başarıları elde etmek istiyorsa, şu an için küçük ve önemsiz gözüken bu iki hedefi başarmak zorunda. Bunun önemini kavrayıp önündeki on günü buna göre yönetmesi gerekir.

Böyle mi olacak diye sorarsanız, kocaman bir "Hayır" derim. Olması gerekenler listesi olarak bu yazdıklarım "Olmayacaklar Listesi" olarak yazılacak. Tecrübeyle sabit!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Mayıs 2024 Pazar

Alman hoca gerçeği

29 Nisan 2024 Pazartesi

Mental kazanım

15 Nisan 2024 Pazartesi

Gurur duy

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Mayıs Modu Açılınca

6.05.2024

Engin Verel

Hani Fred demişti ya!

13.05.2024

Alen Markaryan

FATİH AKSOY VE AİDİYET!!!

14.05.2024

Kenan Karcı

Matematiksel olarak!

13.05.2024

Mustafa Sapmaz

Alman hoca gerçeği

5.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Hasan Arat bu kez riske girmemeli!

11.05.2024