• 29 Ocak 2024 Pazartesi 07:00
  • |
  • 29 Ocak 2024 Pazartesi 07:00

YAZAR

Nostaljik forma kadar güzel

Paylaş

Maçlara tempolu girişleriyle meşhur Fenerbahçeli futbolcular, bu kez 'başlama' tuşuna ilk golü yedikten sonra bastı. Livakovic açısı daralan Cephas'a hamle yaptığı pozisyonda ayağını çekmeye niyetlendi. Ancak Cephas son anda öylesine topu çalan bir hamle yaptı ki, Hırvat kaleciyi penaltı yaptırmak zorunda bıraktı.

Kadıköy'de topun arkasına geçerek Fenerbahçe'yi iyi karşılayan Ankaragücü, öne geçtikten sonra ileride artan baskının şiddetine dayanamadı. Çok fazla geri çekilmek zorunda kaldı. Fenerbahçe'nin hareketli hücum hattı bunu cezasız bırakmadı. Cengiz her iki golde de çok dinamik ve uyanıktı. Dzeko ile aşina olunan iş birliği çok kuvvetli olmasa da Mert ile çok uyumlulardı.

Maçın ilk yarısının adamı smail Yüksek'ti. Aldığı topları iyi kullandı. Topun kendilerine geçmesinde savunma agresifl iği yerindeydi. Fenerbahçe'nin rakip alanda oynamasında etkisi büyüktü. Ona Szymanski'nin çabukluğu eşlik etti. Krunic henüz bu oyuna alışma aşamasında olduğunu gösterdi.

Devreden tempolu dönen Sarı-Lacivertliler farkı açabilecek pozisyonları yarattı. Dzeko girdiği pozisyonları gole çevirse maç sonunu çok daha rahat oynayabilirlerdi. Fakat şampiyonluk yolunda bu tarz maçlar çok olacak. Fenerbahçeli futbolcuların sakinliği gelecek haftalar için olumlu sinyaldi.

İsmail Yüksek'i durduran ikili mücadelede kaburgasına aldığı darbe oldu. O sakatlığın etkisiyle oynadığı 5 dakikalık bölüm hariç takımının en iyisiydi. Yerine giren Crespo, sakatlık öncesindeki formundan eksilmediğini gösterdi. Şampiyonluk yarışında bu derin kadro avantaj. Bir de maça girmeyen Bonucci'nin takımı sahiplenmesi... Fenerbahçe, izlerken keyif veren güzel bir takım. Maç öncesi ısınmaya çıktıkları forma kadar güzel. Fenerbahçe taraftarının uzun yıllardır hasret olduğu bir tablo bu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Şubat 2024 Pazartesi

Avcı, denge ve Meunier

12 Şubat 2024 Pazartesi

Zafere giden yol

29 Ocak 2024 Pazartesi

Nostaljik forma kadar güzel

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslanlar gibi

19.02.2024

Engin Verel

Yanlıştan dönmek…

18.02.2024

Alen Markaryan

O yüzden bırak da çoğu insan seni F.Bahçe'ye gittiğinle değil de, F.Bahçe'ye attığın gollerle hatırlasın...

21.02.2024

Kenan Karcı

Erdal Bey'i ‘Alkış'layacağım!

6.02.2024

Mustafa Sapmaz

Avcı, denge ve Meunier

19.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Beşiktaş'ta gelecek sezonun şifreleri

21.02.2024