• 27 Haziran 2024 Perşembe 07:00
  • |
  • 27 Haziran 2024 Perşembe 07:00

YAZAR

Mutluluğun resmi

Paylaş

Sonuçlarda bağımsız, bizim takımın en iyi orta saha üçlüsü dün sahaya çıkan oyunculardır. Hırvatistan deplasmanında bu üçlü ile rakibe açık ara üstün oyun üstünlüğü kurup istediğimiz sonucu almıştık.

Salih Özcan, İsmail Yüksek ve Hakan Çalhanoğlu... Dün Hakan, rakip kaleye biraz daha yakın oynadı. Santrforsuz oyunda golü Hakan ve Arda'nın ayağından aradık.

Gerçek ve formda bir santrfor bulduğumuzda, sağ kanada geçmiş Arda Güler ile bu orta saha üçlüsü çok daha iyi iş yapacak ilerleyen yıllarda. Elbette bizim derdimiz bugün. Arda Güler'i sahte dokuz gibi de değil, dümdüz özgürlük verilmiş on numara gibi oynattık.

Beklerinden destek alan sağda Barış Alper, solda Kenan Yıldız; ortada topa yön veren Arda ve Hakan ile topu Çekya ceza sahasına getirmekte zorlanmadık. Ancak topu pozisyona çevirmeyi başaramadık. lk yarıda topa %71 oranında sahip olduk, ancak sadece amaçsız 8 şut attık (0 isabetle).

İlk kırk beş dakikanın yarısını on kişi oynayan Çekya, üstünlükleri yüksek toplar ve kontra ataklarla, dozu azalsa da yüklenmeye devam etti. Maçın en tehlikeli atağı karşı karşıya pozisyonda Jurasek'in şutunu Mert Günok'un göğsüyle önlediği Çekya kontrasıydı.

Top bizdeyken, gerideki dengesiz yerleşimi cezalandırabilecek bir takımla oynadığımızı tekrar hatırlatan bir andı. Devre arasında sarı kartlı oyuncumuz Salih'in yerine Kaan girdi.

İlk yarıya göre daha farklı bir hücum agresifl iği sergileyen takımımızın bu taktiği, Hakan'ın golüyle sonuçlandı. Haksız eleştirilen Hakan Çalhanoğlu, basın toplantısında konuşurken düğümlenen boğazının duygusuyla vurdu. Gol güzeldi, önemliydi ve onun atması daha da değerliydi.

Gol öncesinde Kenan Yıldız'ın şutu ve sonrasında İsmail Yüksek'in asistiyle gelen gol sevinci, taraftarların uçuşan sevinciyle taçlandı.

Diğer maçta Portekiz önünde önde olan Gürcistan, bir türlü gelmeyen gol sonrası gerginlik hissettirmeden gelmişti. Hakan'ın sağ ayağından çıkan şut, taçtan yediğimiz golle dağılsa da, Cenk Tosun'un sağına çekip attığı golle durumu dengeledik.

Yarım yüzyıl öncesinden gelen ve eskimeyen "Bir başkadır benim memleketim" melodisinde eriyip gittik. Günlerdir maç öncesi bu çocuklar üzerinden gereksiz polemikler yaratmayın çağrıları ne kadar doğruysa, bu sonuçtan sonra kendi pozisyonunuz için bu çocuklar üzerinden de prim yapmayın çağrıları bir o kadar yerinde olur. Bizim Çocukları rahat bırakın!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

27 Haziran 2024 Perşembe

Mutluluğun resmi

23 Haziran 2024 Pazar

Ronaldo'dan Arda'ya

19 Haziran 2024 Çarşamba

Kebap haçapuriden iyi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Geriye gurur kaldı

7.07.2024

Engin Verel

Yüreğinize sağlık

7.07.2024

Alen Markaryan

Nefesimizi tutmuş, Feyyaz'ın tünelden çıkmasını bekliyorduk...

16.07.2024

Kenan Karcı

Harika Çocuklar

3.07.2024

Mustafa Sapmaz

Mutluluğun resmi

27.06.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Ciro Immobile hamlesi seviye atlattı

13.07.2024