• 24 Kasım 2015 Salı 01:00
  • |
  • 24 Kasım 2015 Salı 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Mustafa Denizli: Hocadan ötesi

Paylaş

Bu kez görevi gerçekten zor!

Hafta sonu gördük. Tribünde yönetimin kredisi yok. Hamzaoğlu’nun ayrılışına teknik olarak “evet” diyebilecek taraftar dahi zamanlaması nedeniyle “öfkeli” durumdayken, Galatasaray’ın ihtiyacı olan sadece iyi bir teknik adam değildi. Aynı zamanda aranan bu karmaşık duyguları idare edecek, onaracak, olumsuz sonuçlarda protestoları yönetime gelmeden önleyecek, raydan çıkan treni tekrar raya oturtacak bir liderdi. Mustafa Denizli bunu yapacak tek isimdir.
Mustafa Denizli antrenman metodu ve oyun anlayışı ile geleceğin futbolunu vaat etmeyebilir, ama mücadele ettiği ligin gerektiği futbolu her zaman oynatır.

Yeni fikirlere açıktır. Takımını ve taraftarını motive eder. Kadronun içerisindeki oyuncuları farklı bölgelerde değerlendirir. Rodriguez’i ligin geride kalan beş maçında sağ açıkta görürsek şaşırmamalıyız. Çok konuşulan orta saha sertliğini takım içinden Chedjou ile çözmeyi dener.

Ortada Mustafa Denizli açısından bir risk yok. Bu aşamadan sonra sezon sonu şampiyonluk kazanılmasa bile bu durum Mustafa Denizli’ye bağlanmayacaktır.

En çok tartışılacak konulardan biri, geçen sezon Galatasaray’ın taraftar grubunun açtığı pankart olacaktır. Ancak Mustafa Denizli, Fenerbahçe’ye imza attığında geçmişte verdiği “Hakemi de yendik, Fenerbahçe’yi de” beyanatı nedeniyle onu istemeyen taraftar grubu vardı. Hoca buna karşın tribünleri lehine çevirmeyi bildi. Bu sefer de sorun olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Galatasaray bugün liderden yedi puan geride. Üç hafta sonra Şenol Güneş’in Beşiktaş’ına karşı oynayacaklar. Beşiktaş ve Fenerbahçe’den geride aldığı Galatasaray’ı başarıya ulaştırmak Denizli’yi motive edecektir. Ancak üç hafta sonraki bu kapışma hocanın ilk motivasyonu olacaktır.

Mustafa Denizli’nin en büyük sorunu kadronun bazı mevkiilerinde açıkça görülen “kalite” ve “alternatifsizlik” olacaktır.

Bir de yönetimin Hamzaoğlu ile ayrılırken bıraktığı algılar. Mustafa Denizli kariyerinde hep başkana bağlı çalışmıştır. Raporlama (en azından yazılı) yapmamıştır. Ve gerektiğinde bir yönetici gibi de konuşmuştur. Oysa Hamzaoğlu ile yollar ayrılırken bunların hepsi birer ayrılık nedeni olarak anlatıldı. Eğer kötü sonuçlar devam ederse bu durum kapanmayacak bir yara olabilir!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021