• 16 Nisan 2012 Pazartesi 02:00
  • |
  • 16 Nisan 2012 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Motivasyon!

Paylaş

Tek bir taktik, teknik ve strateji vardı. Motivasyon!.. Cılız bir askerin savaşta kaldıramayacağı top mermisini sırtına aldıran duygu dün F.Bahçeli futbolcuların ayaklarındaydı.
Bu sezon alışılmışın dışındaki Gökhan Gönül performansını izlettiren, Ziegler'in İtalya liginden transfer edilmesinin sebeplerini gösteren, Burak Yılmaz'ın ensesinde nefesini hissettiren Yobo'nun sahne almasını, Bekir'in her topa müdahale etmesini sağlayan bu duyguydu.
F.Bahçe için ters tepen bir silah da olabilirdi bu motivasyon silahı. Bunu iyi kontrol ettikleri için kazandılar.
Ve bu maç gösterdi ki F.Bahçe'nin Süper Final'de en büyük silahı kendilerini ispat etmek isteyecekleri bu motivasyon olacak.
Teknik ve taktik detayda kalacak.Cristian Baroni sezonun temel direklerinden biriydi, bu maçta oynadığı oyunla Süper Final'de rakiplerin hesap etmesi gereken bir silah olduğunu da gösterdi.

HEPSİNE TEŞEKKÜRLER
Alex hakkında pekçok övgü kelimesi kullanılmıştır. Fakat dün gece gösterdiği performans sonrasında onun için söylenebilecek en süslü kelime 'Kaptan' olmalı. Gitgide içi boşalan bu kelimenin içini doldurdu tekrar! Bunu sadece oynadığı oyun için değil, F.Bahçe'nin gösterdiği kazanma arzusunun merkezinde yer aldığı için yazıyorum.
Trabzon kazanmak için F.Bahçe'ye baskı yapmalıydı. Top kaybetmeye meyilli savunmaya uyguladığı baskı ile kazandıkları toplarla baskın hücum gerçekleştirmeliydi. F.Bahçe buna izin vermedi. Maçın özeti budur.
Saha dışı olayların çokça konuşulduğu son günlerde sadece saha içinin konuşulacağı güzel bir maç olduğu için futbolseverler kendisini şanslı hissetmeli. Kazanan da kaybeden de cebinde ne varsa sahaya koydu. Bunun için de sahada ter akıtan her futbolcuya teşekkür etmeli!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

25.01.2021

Engin Verel

Mesut sizi gözetledi!

26.01.2021

Alen Markaryan

Bir tek akıllı siz misiniz?

26.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bu ikiliye dikkat!

24.01.2021