• 28 Kasım 2012 Çarşamba 02:00
  • |
  • 28 Kasım 2012 Çarşamba 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Mihaliç peyniri

Paylaş

Tribündekilere Susurluk ayranından bahsettirecek, 'Sen güneye giderken nerede mola veriyorsun' sohbeti açtıracak fırsatı asla vermeyen, kağıt üzerinde kolay, sahada Mihaliç peyniri gibi çektikçe kopmayan bir maçtı! En azından dolu dolu bir saat...
Balıkesir öyle bir oynadı ki ilk yarı, gözleri kısıp baksan sanırsın beyaz formalarıyla Arrigo Sacchi'nin Milan'ı var sahada.
Futbolun en eski yazıtlarından biridir: 'Atamayana atarlar!'. Ve öyle güçlü güçsüz de tanımaz. Balıkesir kaçırdı, G.Saray attı. İlk yarının özetidir.
BİR ADIM İLERLEMİŞ
Geçen sezon Kardemir Karabük deplasmanında kırmızı kart gören Fernando Muslera'nın yerine oyuna giren Ufuk Ceylan için Fatih Terim basın toplantısında 'Gençler bulduğu şansı iyi değerlendirecek, burası G.Saray' demişti. Ufuk o günden bu yana bir adım ilerlemiş sadece. Yediği gol için değil, savunmasına hakim görüntü vermediği için bu eleştiri.
Neden Riera'dan sol bek olarak yararlanıldığını, dün geceki performansıyla Çağlar bizzat kendisi cevapladı. Silik görüntü verenler listesine duran top golünde hazırlayan ve atan olmalarına rağmen açık oyunda etkisiz kalan Ceyhun ve Sabri'yi de ekleyebiliriz.
ASIL KAZANÇ HAKAN
Dün gece yedek takımın iyileri, zaten ilk on birin rotasyonda kullanılan, geçen sezonunun banko oyuncuları Emre Çolak ve Elmander'di. Onlar dışında Sercan Yıldırım göz kırptı hocasına!
Fakat asıl kazanç, Hakan Balta'nın sol stoperdeki dengeli oyunu. Ujfalusi düzelene kadar Cris'in olumsuz performansı ile Semih-Dany ikilisine bel bağlayan teknik heyet, bazı maçlarda Hakan Balta alternatifini de düşünebilir şimdi.
Kupa'nın tek maç eleme hali güzel. Bu bir kez daha kanıtlandı. Gelecek sene düzeltilmesi gereken, tek maçlı eleme usulünün finale kadar devam etmesini ve eşleşmelerde hangi takım alt ligde ise maçı onun sahasında oynanmasını sağlamak!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021