• 4 Ekim 2015 Pazar 01:00
  • |
  • 4 Ekim 2015 Pazar 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Merhaba Muslera

Paylaş

Herkesin yerli yerinde oynadığı sıkıcı bir ilk yarıydı. Sneijder’in auta çıkan yarım volesi, Mehmet Batdal’ın Muslera’nın harika kurtarışı öncesindeki paslaşmalar dışında kanınızı kaynatacak pek birşey bulamazdınız.

Mehmet Batdal’ın göğsünde eriyen toplar izledik. Ligin iri kıyım forveti Başakşehir’in ilk yarıdaki tek gol planıydı. Ona uzun oyna. O indirsin. Kanatlardaki Enver ve Visca ya da yaklaşan Emre ile oynasın. Çoğu zaman indiremediği için göğsünde erimekle kaldı.

Galatasaray’ın da Yasin’in oyunu kadar etkili olduğunu gördük. O nereye giderse onun kanadından atak yapabildiler.

Fakat dedik ya, herkes yerli yerindeydi. Hocaları arasa hata yapan oyuncu bulmakta zorlanırdı. O nedenle takımlar defansif anlamda temiz, hücumda üretkenlikten uzaktı. Galatasaray ilk kırk beş dakikayı Sivas deplasmanında olduğu gibi isabetli şut çekemeden tamamladı. Orada Burak Yılmaz’ı oyuna alarak sorun çözülmüştü.

Dün gece dengeli oyun ısrarında ilk hatayı kollayarak çözdüler. Statta ilk bakışta net anlaşılmayan, Podolski’nin elle düzeltti tartışlarına neden olan pozisyonda, rakibi yan ortada belki de ilk kez dengesiz yakaladılar.

Sonrasında Başakşehirli oyuncular o pozisyonun sinir harbiyle geçirdikleri dakikalarda kontrollerini kaybettiler, ki Galatasaraylı oyuncular bunu cezalandıracak kadar tecrübeliler. Tabelayı bu şekilde yazdılar.

Defansta çok dağılmadan, ama hücumda fazla üretmeden kazandılar. Başakşehir’e karşı nasıl kazanılabilirse öyle.

Akıllıca plan tuttuğuna göre neden daha fazlasını oynayamıyorsunuz diye eleştirmek yersiz Galatasaraylı oyuncuları ve teknik heyeti.

Ancak şu var ki, denk güçte oyun ya da oyuncu kalitesine sahip takımlara karşı Galatasaray’ın en büyük zaafı oyuncu kalitelerini rakibe kabul ettirememek olacak. Ha, bir de sosyal medya ağzıyla “Muslere geri döndü”. Kalitesini belli eden tek adam da oydu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

19 Ağustos 2022 Cuma

Jesus'a teslim

12 Ağustos 2022 Cuma

Golcü nerede?

5 Ağustos 2022 Cuma

Kadıköy'de festival havası

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

İyi işaretler var

16.08.2022

Alen Markaryan

Kol gezer türküler söylerdik

16.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Jesus'a teslim

19.08.2022

Gürkan Ata

O kadar çok plan değiştirdi ki!

17.08.2022