• 7 Ekim 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 7 Ekim 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Mancini’nin takımı

Paylaş

Galatasaray, Mancini sonrası dün kendi kopyası ile karşılaştı! Akhisarspor kontrollü, defans öncelikli ve ne yapacaksa takım halinde yaparak oynayan bir takım. Sanki Hamza Hamzaoğlu ‘defansif disiplin’ lafını bir kağıda yazıp futbolcuların cüzdanlarına yerleştirmiş ki, ellerini her ceplerine attıklarında bunu okuyup neyi en iyi yaparak para kazandıklarını asla unutmasınlar istemiş! Akhisarlı futbolcular hocalarının istediğini verme konusunda bonkör bir takım.

Galatasaray, Mancini ile bundan böyle defansif oynamayacak ama defansı düşünerek oynayacak bir takıma dönüşeceğinin izlerini Torino’da belli etmişti. Maç sonunda taraftarından sabır istemesinin sebebi de kendi takımını yaratmak isteği. 
Galatasaraylı futbolcular dün yeni tanışıyormuşcasına dağınıktı. Üstelik maç sonunda sol bek Çağdaş’a ‘hiç yorulmadım’ dedirtecek kadar da zorlamaktan uzak. Burak Yılmaz skor 2-0’a gelene kadar ofsayta düşen, Sabri aldığı topları olumlu kullanamayan, Eboue ve Hakan Balta bindirmesi sınırlı ve Drogba bildiğimiz dinamizminden uzaktı. Peki ama kağıt üzerinde merkezde yer alıp oyuncuları oynatacağı düşünülen maestro Sneijder neredeydi?
Golde Drogba’ya attığı pasını düşünüp de ‘daha ne yapsın?’ diyorsanız, o pasın üzerinden atlayan Yekta’nın goldeki payı daha çok olamaz mı sorusunu sormanızı öneririm kendinize ki, o gol tamamen Drogba’nın eseriydi. Aldı, gücü ve tecrübesi ile döndü, vurdu golü attı.

Milli ara avantaj gibi görünüyor

Fatih Terim döneminde oynadığı agresif hücum futboluyla skor ne olursa olsun maçta kalan Galatasaray, bu kez bulduğu gol ile maça tutundu! Fakat kendisi gibi düşünen Akhisar, uzun süredir birlikte oynamanın avantajını kullanarak Galatasaray’ın maça dahil olmasına asla izin vermedi!..
Mancini’nin kafasındaki takımın oluşmasını bekleyecekler için, milli maç arası avantaj gibi görünüyor. Fakat on birin kilit oyuncularının milli takımlara gideceğini düşünürsek, bu kağıt üzerinde kalan bir avantaj. Selçuk ve Melo ikilisinin dönmesi ile bundan daha iyi olacaklardır. Ancak Mancini’nin takımına dönüşmeleri için sezonun devre arasını beklemeleri şart gibi duruyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021