• 27 Kasım 2015 Cuma 01:33
  • |
  • 27 Kasım 2015 Cuma 01:33

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Lizbon’a zinde çıkmalı

Paylaş

Sivasspor maçının son bölümünde oyuna girdiğinde izleyenlere “Ben formdayım” diye haykırmıştı. Gol için çok çabalamıştı. Şenol Güneş haklı olarak dün ona forveti teslim etti. Gomez’in dinlenmeye, onun da oynamaya ihtiyacı vardı. Cenk Tosun bu kararı attığı iki golle selamladı. Formayı birkaç maç daha sırtından çıkartmayacağa benzer.
Takım, sezon başındaki kadar topyekün formda değilken onunki gibi ekstra performanslara ihtiyaç duyuyor. Dün Cenk ile birlikte sol bekte İsmail, stoperde Rodolfo ve kalede Tolga, maçın kazanılmasını sağladılar.
Oğuzhan ve Gökhan Töre de kendilerini fazla sıkmadan, takımın fiziksel olarak en iyisi olan arkadaşlarına teknikleriyle eşlik ettiler.
Oynama şansı yakalayan Kerim Frei’ın bu şansı iyi kullandığını söyleyemeyiz. Vasatın altında bir oyunla en azından ligde şu sıralar ilk on bir göremeyeceği sinyali gönderdi.
Bu sezon oynadığı her dakikanın hakkını fazlasıyla veren Necip de maçta kendi seviyesinin altında kaldı. Aslında bunda yanında oynayan Atiba’nın vasat oyunun katkısını görmek gerek.
Avrupa’da acemi İskenderbey’in futbolu grubun ilk maçlarına oranla her ne kadar gelişmiş olsa da İstanbul’da Beşiktaş’ı mağlup etmesi sürpriz olurdu. Beşiktaş normali gerçekleştirdi. Ancak kazanırken takım savunmasında sezon başına oranla erozyon olduğunu görmekte fayda var.
Elde edilen liderlik grupta ipleri Beşiktaş’ın eline geçirdi. Lizbon’daki finalde beraberlik yeterli olacak. İskenderbey maçındaki görüntü, bu deplasmanda asla yeterli olmaz. Şenol Hoca’nın bu maçta başlattığı doğru rotasyon anlayışı o maça kadar sürdürmeli. Zinde oyuncularla çıkılacak Lizbon deplasmanında takım savunması İskenderbey maçındaki kadar gevşek tutulmamalı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

'Ah be' dedirten zafer!

09.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz

11.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021