• 2 Şubat 2012 Perşembe 02:00
  • |
  • 2 Şubat 2012 Perşembe 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Klişeleri yıktılar

Paylaş

Yeni transfer kötü oynadı mı, yazarın diline yapışan klasik bir tespit vardır. Uyum sorunu yaşıyor. Olcan Adın bu klişe yorumu yıkmış durumda. Oynadığı futbola bakıp rahatlıkla, doğru ismi doğru zamanda transfer ederseniz, uyum sorunu diye bir şey yoktur diyebilirsiniz.
Burak Yılmaz rakip defansın son adamı ile oynayıp önüne top istiyor. Statta izlediğinizde bunu çok net görüyorsunuz. Son maçta Ankara deplasmanında ilk yarı bunu hiç denememişlerdi. İkinci yarı ilk denemelerinde de Burak Yılmaz golünü atmıştı. Eğer Bursa karşısında zamanlamayı tutturabilselerdi, ilk yarım saatte bu ezberlenmiş Burak Yılmaz golünü birden fazla izleyebilirdik. Elbette onu durdurmakta Bursa'nın çizgi savunmasının ofsayt taktiğini iyi uygulamasının da hakkını vermeli!
Trabzonspor evindeki son Eskişehirspor maçından iyi ders çıkardığını göstererek başladı maça. Eskişehir, önde baskı yaparak bozmuştu Trabzonspor'un oyununu. Bu kez Bursa'nın böyle başlamasına izin vermemek adına aynısını Trabzonlular uyguladı. Trabzonlu futbolcular devre sonuna kadar uzun süre sonra kar yağan şehrin çocukları gibi şen oynadı.
2. YARIDA İŞTAHSIZDI
Sonra ikinci devre birden annesi balkondan 'hadi artık eve' diye seslenmiş çocuk burukluğuna benzer, boynu bükük bir hale büründüler.
Bursaspor işte bu durgunluktan beraberlik golünü çıkardı. Eğer kafa vuruşlarında %30 isabet oranına sahip Giray Kaçar dün ikide iki atmasa, ikinci yarı oyunu çevirecek iştahı kalmamıştı Trabzon'un.
Kendileri adına eğlenceli geçmeyen ikinci yarıyı, eğlenceli kılan tek bir görüntü vardı.
Türkiye malum kar altında. Statlarda maçlara kar temizleme arası veriliyor. Fakat henüz Avni Aker görevlilerinin yaratıcılığına ulaşanını görmedim. Bilirsiniz çimlere normal havada enine bir koyu bir açık yeşil desen verilir.
Görevliler Avni Aker'de bir karlı, bir temizlenmiş alan bırakarak aynı tadı vermeyi başardılar. Tıpkı Olcan gibi klişeleri yıktılar. Eğlenceliydi!
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ağustos 2022 Cuma

Golcü nerede?

5 Ağustos 2022 Cuma

Kadıköy'de festival havası

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Burası Fenerbahçe!

9.08.2022

Alen Markaryan

Bu sevinçler camiayı diri tutar

9.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Golcü nerede?

12.08.2022

Gürkan Ata

Mahkum oyunla olmayacak asla!

13.08.2022