• 21 Temmuz 2017 Cuma 01:00
  • |
  • 21 Temmuz 2017 Cuma 00:28

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Kayakçılara elendik!..

Paylaş

Skordan ve turdan bağımsız bu futbolla Galatasaray taraftarı her maçta Sneijder’i arar. Takımda oynaması için para aldığı halde, oynadığı için Galatasaray’a para vermesi gereken futbolcular olduğu doksan dakikanın sonunda skor tabelasının da üzerine asılacak bir gerçektir. Sneijder gibi tabelaya tek başına direkt etki eden bir adamı gönderiyorsanız, oynadığınız futbol gideni aratmayacak büyüleyicilikte oynamak zorunda kalırsınız. En azından sahada geleceğe ışık tutacak bir organizasyon sergilemelisiniz. Yoksa tribünleri tatmin etmek mümkün olmaz.

Galatasaraylı futbolcular ilk maça oranla daha baskılı başladı. Fakat takımın merkez orta sahası Selçuk-Tolga ikilisi önlerindeki hücum dörtlüsünden kopuk, defansın her iki bekinin de hücuma destek veremediği bir oyun izledik.
İlk beş dakikada yakalanan pozisyonlarla beliren umut, şişeden damlaya damlaya akan serum gibi Östersundslu futbolcuların damarına aktı.

İsveçliler'in kalesine ilk yarıda atılan 12 şut, Sarı-Kırmızılı boğucu bir futboldan değil, rakibin topla oynamaktan çok savunmak istemesinden kaynaklandı. Çoğu şuursuz şutlardı.

Bu kırk beş dakikada Linnes, ilk maça oranla en çok kendini toparlayan futbolcuydu.

İyi orta yapsa veya kalecinin üzerinden aşıracağı pozisyonda gerekeni yapsa kahramanlaşabilirdi. Düzeldi demem hücumda yaptıklarından çok ilk maça oranla defansta açık vermemesindendir.

İlk maçta oynamayan Belhanda henüz takıma adapte olmamış göründü. Sinan Gümüş o kadar uzun süre sahada kalmayı hak edecek bir oyun oynamadı.

Selçuk hücumla defans arasında bağlantıyı kuramadı.

Bu maç Linnes’in muhtemelen son maçı olacak, ancak Carole geldiği günden bu yana ilerletemediği oyununu, dün akşamki performansı ile adeta "Benim de yerime bir transfer bakın" dedirtti. Belki de bundan sonra en iyisi hiç transfer yapmamak. En azından bütçeye zarar daha az olur.

Bireysel performanslar bu kadar kötüyken Tudor,  sistemi dizilişle işleteceğini düşünerek üçlü savunmaya döndü. Kötü bireysel performansa, dizilişin getirdiği aksaklık eklenince Östersunds’un umutları tüketen penaltı golü geldi. Sonrası sahadaki futbolcular dahil herkesin bitsin diye beklediği dakikalardı. Galatasaray Avrupa kupalarından elenebilir, ama bu kez aşmaları gereken erken elenişin acısı kadar alınan kararların ağırlığı olacak. Sonuçta kayakçıları, futbolcularından daha ünlü şehrin kulübüne elendi

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Galatasaray final takımıdır

12.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Garip işler!

12.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021