• 21 Temmuz 2017 Cuma 01:00
  • |
  • 21 Temmuz 2017 Cuma 00:28

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Kayakçılara elendik!..

Paylaş

Skordan ve turdan bağımsız bu futbolla Galatasaray taraftarı her maçta Sneijder’i arar. Takımda oynaması için para aldığı halde, oynadığı için Galatasaray’a para vermesi gereken futbolcular olduğu doksan dakikanın sonunda skor tabelasının da üzerine asılacak bir gerçektir. Sneijder gibi tabelaya tek başına direkt etki eden bir adamı gönderiyorsanız, oynadığınız futbol gideni aratmayacak büyüleyicilikte oynamak zorunda kalırsınız. En azından sahada geleceğe ışık tutacak bir organizasyon sergilemelisiniz. Yoksa tribünleri tatmin etmek mümkün olmaz.

Galatasaraylı futbolcular ilk maça oranla daha baskılı başladı. Fakat takımın merkez orta sahası Selçuk-Tolga ikilisi önlerindeki hücum dörtlüsünden kopuk, defansın her iki bekinin de hücuma destek veremediği bir oyun izledik.
İlk beş dakikada yakalanan pozisyonlarla beliren umut, şişeden damlaya damlaya akan serum gibi Östersundslu futbolcuların damarına aktı.

İsveçliler'in kalesine ilk yarıda atılan 12 şut, Sarı-Kırmızılı boğucu bir futboldan değil, rakibin topla oynamaktan çok savunmak istemesinden kaynaklandı. Çoğu şuursuz şutlardı.

Bu kırk beş dakikada Linnes, ilk maça oranla en çok kendini toparlayan futbolcuydu.

İyi orta yapsa veya kalecinin üzerinden aşıracağı pozisyonda gerekeni yapsa kahramanlaşabilirdi. Düzeldi demem hücumda yaptıklarından çok ilk maça oranla defansta açık vermemesindendir.

İlk maçta oynamayan Belhanda henüz takıma adapte olmamış göründü. Sinan Gümüş o kadar uzun süre sahada kalmayı hak edecek bir oyun oynamadı.

Selçuk hücumla defans arasında bağlantıyı kuramadı.

Bu maç Linnes’in muhtemelen son maçı olacak, ancak Carole geldiği günden bu yana ilerletemediği oyununu, dün akşamki performansı ile adeta "Benim de yerime bir transfer bakın" dedirtti. Belki de bundan sonra en iyisi hiç transfer yapmamak. En azından bütçeye zarar daha az olur.

Bireysel performanslar bu kadar kötüyken Tudor,  sistemi dizilişle işleteceğini düşünerek üçlü savunmaya döndü. Kötü bireysel performansa, dizilişin getirdiği aksaklık eklenince Östersunds’un umutları tüketen penaltı golü geldi. Sonrası sahadaki futbolcular dahil herkesin bitsin diye beklediği dakikalardı. Galatasaray Avrupa kupalarından elenebilir, ama bu kez aşmaları gereken erken elenişin acısı kadar alınan kararların ağırlığı olacak. Sonuçta kayakçıları, futbolcularından daha ünlü şehrin kulübüne elendi

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ağustos 2022 Cuma

Golcü nerede?

5 Ağustos 2022 Cuma

Kadıköy'de festival havası

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Burası Fenerbahçe!

9.08.2022

Alen Markaryan

Bu sevinçler camiayı diri tutar

9.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Golcü nerede?

12.08.2022

Gürkan Ata

Korner hocası almaya gerek yok!

6.08.2022