• 12 Eylül 2012 Çarşamba 02:00
  • |
  • 12 Eylül 2012 Çarşamba 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Kararlı 'Usta'

Paylaş

Futbolda antrenörler eleştirilir. Doğaldır! Fakat Hollanda maçından bu yana uyanamadığımız bir kabustaydık adeta ve bu kesinlikle antrenör eleştirisi değil; kendi popülerliklerini her şeyden önde görenlerin Milli Takım hocası Abdullah Avcı'ya şekil verme çabasıydı. Estonya'nın E'sini konuşmadan geçirdiğimiz dört günde daha ilk maçını oynamış milli takımın hocası sorgulanır hale getirildi elbirliği ile...
Bu suni tartışmalar futbolcuların bir kulağından girip diğerinden çıkıyor olabilir, ama tribünleri dolduranlar, kafalarında soru işaretleri ile maçı izler hale geliyor ve skor üretilmeyince bir yerde patlayıveriyorlar.
Dün Emre Belözoğlu'nun golü bu anlamda önemliydi. Bir gole tam zamanında geldi yakıştırması yapılacaksa bundan kıymetlisi olamaz! Maçın ilk 40 dakikasında hırslı oynayan futbolcuları harika destekleyen taraftar, ısınmaya giden Selçuk İnan'ı görünce ve sahadakiler skor üretememişken bir umut olarak 'Selçuk... Selçuk... Selçuk...' sloganına sarıldı.
İşte tam o sırada onun pozisyonunda oynayan Emre Belözoğlu'nun gol atmış olması ilahi bir işaret olmalı.
ARTIK YIKMAK YOK
Hollanda'dan sonra Estonya karşısında sergilenen ve bizim potansiyelimizi ortaya çıkaracak futbol tarzı, kazanılan üç puandan daha değerlidir. Bu takımın tek ihtiyacı ustalaşmak! Ülkenin kaosundan uzak, sistem takımına dönüşmeleri için 'yıkıcı' eleştirileri duymazdan gelmeleri, bildiklerini oynamaları ve uygulamaları, üst üste kazanmaları gerekiyor.
Abdullah Avcı'nın eğilip bükülmeden kurduğu on birin oynadığı coşkulu futbol, yakın gelecekte milli takımın ustalaşacağının göstergesi.
Bu önemli!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021