• 6 Mart 2012 Salı 02:00
  • |
  • 6 Mart 2012 Salı 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Kaleci farkı

Paylaş

İki takım da geniş alanda oynadı. Böylelikle ruhları daraltmayan ferah bir oyun oldu. Pas atabilecek zamanları da alanları da vardı futbolcuların. Ne yazık ki saha zemini izin verdiği kadar paslaşabildiler.
Top alışverişinde de iyi olsalar ki bunu daha çok ceza sahası civarını kast ederek söylüyorum, karşılıklı olarak ligin organize goller özel gösterimini izleyebilirdik. Klişe yorumlardan biridir; 'Hata olmasa gol olmaz' denir. Aslında kısmen doğrudur. Ancak dün Sivasspor hata yapmadan da bir takımın yenilebileceğini gösterdi.
Oyunun defansında da hücumunda da doğruları yaptılar. Yakaladıkları gol pozisyonlarını gole dönüştürseler bambaşka maç hikayesi yazabilirlerdi. Üçüncü golden sonra düşen gardları dışında hatasız oynadılar.
G.Saray'ın galibiyetini açıklamak için Muslera'ya bakmak gerekir. Kurtardıklarına değil, oyunu nasıl başlattığına! Muslera dün topu oyuna degajla değil elle soktu. Ligin ilk 4 takımının kalecilerinin nasıl oyun başlattığına bakın bunun değerini daha iyi anlarsınız.
Bu, G.Saray'ın oynama isteğinin göstergesi. Ligin fizik kalitesi yüksek, iklimi kadar topa sert bir takım karşısında, onları ayakta tutacak olan sadece fizik olamazdı. Tamam, attıkları gollerin ilk ikisi organize değildi. Ancak niyetlerinin ödülüydü.
Aynı zamanda bu kadar farklı sayıda futbolcusunun gol bulmuş olması da saha ayırt etmeksizin bildiklerini oynamak istemelerinden kaynaklanıyor. Elbette bunu başarabilmek için fizik kalitenizin de iyi olması şart. G.Saray şu anda ligin en doğru çalıştırılan, oynayan tüm futbolcularının güçlü gözüktüğü, bu yüzden de giren çıkan herkesin gerçek performansını verdiği tek takımı.
Riera ve Hakan Balta açısından da bir cümle etmek gerek. Düzeni oturmuş takımın iyi birer dişlisi olduklarını bu maçla perçinlediler. Takım kötüyken onlardan yıldız performansı beklemek bu nedenle haksızlıktı!
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Adalet önemlidir siz olsaydınız ne yapardınız?

27.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021