• 7 Aralık 2015 Pazartesi 01:00
  • |
  • 7 Aralık 2015 Pazartesi 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

İyi puan

Paylaş

Fenerbahçe kötü bir ilk yarı oynadı. Futbolunun beğenilmediği dönemde iyi bir defans takımı görüntüsündeydiler. Dün açık oyunda defansif açıdan iyi olsalar da hücum etmeye niyeti olmayan Gaziantepspor'a karşı kötü hücum ettiler. Organize değillerdi. Nani hücumları bitirirken yanlış tercihler yaptı.

Duran top hastalığı tekrar etti. Kornerden yedikleri erken golün sonrasında rakipleri iyice kendi ceza sahasına gömülmüşken, sete dönen oyunda uyumsuz görüntü sergilediler. Diego topu ayağına aldığında ne arkadaşlarını kaçıracak alan, ne de o alanı bulduğunda kaçan arkadaşı vardı.

Bir kişi eksik kalsalar da rakip kendi sahasında kaldığı için ilk devrenin son bölümünde fiziken hırpalanmadılar. Vitor Pereria'nın eksik kaldıktan sonra yaptığı hamle doğruydu, ki başlangıçta da orta saha merkezi tek forvetli oyun da Diego-Topal ikilisi ile kurulabilirdi.

Gaziantepspor'un temponun yükselmesine izin vermeyen oyun anlayışına topun dışarıya çıktığı anlarda top toplayıcıların yavaşlığı da eklenince yavan bir futbol çıktı ortaya.

Hasan Ali'nin kırmızı kartında karardan çok o duran topta tek kişiyi ve takımın en hızlı olmayan oyuncusunu geride bırakmak da tartışmalıdır.

On kişiyle beraberliği yakaladıktan sonra geriye düşmesine rağmen Fenerbahçe ikinci yarı oynadığı futbolla puanı hak etmişti. Pereria'nın kenardan doğru hamleleri iyi oyunun temeliydi. Bitiriş on birindeki oyunculardan Volkan Şen ve Caner, on birde olsaydı nasıl olurdu sorusunu zihinlerde bıraktı.

Fenerbahçe'de on birde başlayan forvetin golle buluşmasındaki sorun, kenarda mutlaka bir ikinci adamın bulunmasını zorunlu kılıyor.

Markovic'in ceza sahası kenarında, Orkan'ın ceza sahasındaki düşürülüşüne faul çalamayan hakem performansı kaç puan alır merak ediyorum. Kararlarıyla iki takımı da negatif etkiledi.

Fenerbahçe kötü başladığı maçta iyi puan kazandı!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Güneş'e yazar!..

17 Haziran 2021 Perşembe

Hayaller ve gerçekler

12 Haziran 2021 Cumartesi

İtalya kalesi uzakta!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Ortada 'takım' yok

29.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Futbolun kuralları

27.07.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021