• 18 Eylül 2011 Pazar 03:00
  • |
  • 18 Eylül 2011 Pazar 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Inter'den Trabzon'a

Paylaş

Elektrik kesilmemiş gibi mi yapsak! Yoksa iyi ki Şampiyonlar Ligi maçında kesilmedi de Avrupa'ya karşı façamız bozulmadı diye şükür duası mı etsek?
Ligin kalitesini oynanan futbol ve alınan başarılar kadar; statlar, formalar, futbolcuların tavırları, ışıkların kalitesi dahil daha pek çok detay belirler.
Tek başına 'bizim lig kaliteli' demekle yükselmez marka değeri! O yüzden olmamış gibi yapıp kaderci değil, çare üretmek için detaycı düşünmek gerek.

ELEKTRİĞİ KESİK...!
Maç kesintili başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye'nin ayakları titremiyordu. Telaş etmeden bildikleri mahallenin kaldırımlarını adımlarcasına huzurlu hücum ediyorlardı.
Abdullah Avcı'nın hafta boyunca verdiği demeçlerde 'Trabzon'u yenemedik. Ee! O zaman yenelim' hedefi, ukalalık bulaşmamış ataklar doğurdu.
Buna karşın Trabzonspor kesik kesikti.
Inter maçının yorgunluğu, Burak Yılmaz'ın yokluğu ya da üç dört futbolcunun rotasyonu değildi Trabzonspor'u elektriği kesik oyuna mahkum kılan. Gerçek anlamda takım olamayınca hücum oynamak defans oynamaktan zor, o yüzden!
Milano'da oyun kurmak zorunda olan Inter'i bozmaya odaklanmışlardı, Trabzon'da bu kez Inter rolünde olan kendileriydi.
Fakat şu farkı belirtmeli ki İBB bozmaya oynayan değil, oynayan taraftı. Ve Inter'den de daha takımdı. Trabzonspor için bu durum daha zordu. Bordo-Mavililerin ayağa pas yapan, topun yönünü hızla değiştiren ve hücuma bilinçli çıkan takımlara karşı koyacak ortak tavrı yok henüz!

BELEDİYE OLMALI MI?
Direklere nişanlamasalar bu kötü oyunla puan da çıkarabilirlerdi. Ancak İBB gibi takımların varlığı kötü oyuna puan olasılığını azaltıp çekişmeyi artırıyor ligde.
Belediye takımları olmalı mı tartışılabilir. Ancak İBB'nin yaptığı organizasyonu kuramayan takımların olduğu ligde bu tartışmayı açmak haksızlık olur. Yapmamız gereken bu organizasyonu kuranları tebrik etmek!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

25.01.2021

Engin Verel

Bu futbolla 1 puan kazançtır

22.01.2021

Alen Markaryan

Ara sıcakla devam!

25.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bu ikiliye dikkat!

24.01.2021