• 28 Kasım 2011 Pazartesi 03:00
  • |
  • 28 Kasım 2011 Pazartesi 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Hokus pokus..!

Paylaş

Trabzon'da Alanzinho, retweet rekoru kıran fiyakalı laflar gibi... Büyük ilgi çekiyor fakat sahibine birşey kazandırmıyor. 5. dakikada gol pasında topun altına girmeyince kenarda Şenol Güneş çırpınıyordu; 'Aşırtma yapsana' diye.
Bundan 5 dakika sonra Q7 ona nispet yaparcasına topu Almeida'ya aşırttığında bu kez sol tarafta Köybaşı çırpınıyordu, 'Topu kaptırdıktan sonra nereye koşuyorsun' diye. İşte böyle bir yanı eksik başladı derbi. Trabzon doğru koşuları ve ezberlenmiş pasları yaparak 4 kişiyle karşısına dizilen 8 Beşiktaş duvarını aşındırıyordu. Kartal, Q7'nin doğaçlama performansına teslim olmuştu.
Buradan bakınca Trabzon'un yaptığı daha heybetliydi. Heybet demişken Almeida, ligin en iri yarı forveti ama onu destekleyecek kanat oyunları-oyuncuları olmadıkça Yeşilçam'ın dev figuranı Yadigar'dan farkı kalmıyor. Trabzon ise hepimiz birimiz, birimiz hepimiz mottasıyla oynayarak rakibe nazire yapıyordu.
Destekten bahsetmişken statlardan yükselen 'Kadına şiddet' kınamasına bir omuz da benden. Bu yılın güzelliği tehlikeli pozisyonlarda yükselen çığlık sesleri. Paranın arasında unutulmaya yüz tutan futboldaki amatör ruhu hatırlatıyor kadınlar...

FERNANDES NE YAPSIN!
Trabzon o tiz çığlıklar kadar enerjik başladığı maçta gol bulamadıkça oyununu geriletti. Beşiktaş ise sadece savundu. Ceza sahasının önüne dizdiği 8 kişi, onun 20 metre ilerisinde Q7, ondan 10 metre ötede Almeida... Bu haliyle A.Gücü'nden bile daha az golü düşündüler. Ücretsiz izinden dönen Fernandes ise idare etti. Fakat o da haklı. Oynatılmaya oynatılmaya arkadaşlarının onu unutmamış olması bile mucize. Baksanıza Holosko'yu tanımayıp taraftar zannettiler havalimanında!
Carvalhal bu kadar defans oynatacaksa en önde Holosko'yu koysa Trabzon'u daha çok tedirgin ederdi. Trabzon, bu tehditten uzak defansında rahat oynarken hücumda yavaştı. Bir de forvet oyuncuları 'Rastgele' performanslarıyla etkisiz oynayınca, Carvalhal deplasman takımına yakışır ama doğru değişikliklerle 'Hokus pokus' yapıp üç puanı kaptı, gitti.
Bana ne kaldı diye sorarsanız Trabzon'dan; Q7'nin seramonide minik taraftara sarılışı derim. O an, bu maçtan daha samimi ve sıcaktı...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Maç 'orta'da bitti

21.01.2021

Engin Verel

Bu futbolla 1 puan kazançtır

22.01.2021

Alen Markaryan

Bizden ayrılmayın

22.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bu ikiliye dikkat!

24.01.2021