• 20 Nisan 2015 Pazartesi 02:00
  • |
  • 20 Nisan 2015 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Hocaların gecesi

Paylaş

Asla savunma takımı olmayan iki takımdan devreyi hücumda daha organize ve coşkulu oynayan Trabzonspor önde kapattı.
Ersun Yanal bu bölümde takımına Türk Telekom Arena’daki karşılaşmada olduğu gibi topu kaybettiği yerde baskı yaparak oynattı.
İkinci devre roller değişti. Bu kez organize ve coşkulu oynayan sarı-kırmızılılar, ilk yarı denedikleri efor oyununu bir kenara bırakıp topa sahip olmayı tercih etti.
İki takımın da iyi oynadıkları anlarda skorun artmasını engelleyen ilk yarı Trabzonspor’un forvet oyuncularının bitiricilikteki eksikleri, ikinci devre Hakan Arıkan’ın kurtarışlarıydı.
Trabzonspor’da rakip alanda en isabetli pas ve rakip ceza sahasına en çok orta yapan Mehmet Ekici’ye ayak uyduracak ikinci bir oyuncu olmayınca, oyunu aynı ritimde oynamaları zorlaştı.
Skoru dengeye getirirken tempoyu artırıp oyunu rakip alana yığan Galatasaraylı futbolcular, tam sahada ilk topa öylesine arzulu bastılar ki, maçın son çeyreğinde Trabzonspor’un bu zaafından yararlanacak enerjileri kalmadı.
Trabzonspor’da bu dakikalarda panik havasını dağıtan Ersun Yanal’ın yaptığı değişiklikler oldu. Galatasaray defansında bulunan boşlukları değerlendirmek adına Yusuf, sağ bekte Bosingwa’nın hızından yararlanmak ve Cardozo yerine atlet bir santrafor olarak Yatabare’yi almak, tüm dengeleri kendi lehine çevirdi.
Futobolda heyecan yoksa çekilmez olur. Dün heyecanı yüksek harika bir maç izledik. Öyle görünüyor ki, lig zirvede son haftaya kadar benzer heyecanla devam edecek. Bu nedenle maçın son bölümünde bu heyecan ile futbolcular arasında yaşanan gerilime dikkat etmek gerek. Bu heyecanı yaşamalı ve bunu kaldırmalıyız. Dün tabelayı her iki teknik direktörün yaptığı hamleler belirledi. İkisinin de eksikleri vardı ama sevapları daha fazlaydı. Ersun Yanal’ınsa biraz daha fazlaydı, her ne kadar hamlelerde geç kalsa da.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021