• 29 Eylül 2013 Pazar 02:00
  • |
  • 29 Eylül 2013 Pazar 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Hoca sınıfta yok!

Paylaş

Bir taraftar, Bruma ile Burak Yılmaz’ın kaçırdığı golleri rüyasında görse, rüyaların genellikle terse çıktığı inancıyla ‘Bugün fark olacak’ der, gönlü rahat gider maça. İkili kaçırdıkça gönüller daraldı. Ancak dün bu ikili kaçırdığı için puan kaybetmedi Galatasaray! Orta sahayı tutamadığından öne geçtiği maçta tekrar eşitliğe yakalandı tabelada.
Orta sahanın merkezinde Selçuk İnan tek başınaydı. Bruma, Engin, Sneijder ve onun yerine sonradan oyuna giren Amrabat. Melo’nun görevlerini alan Selçuk’a hiç yaklaşmadılar. Adam paylaşımında hep bir Rizesporlu oyuncu açıkta kaldı. Bu da Galatasaraylı futbolcuların oyunu tutmasını engelledi. Dün pozisyon üstünlüğünü ele geçirdiler, ama oyun üstünlüğünü ele geçiremediler. Elbette golü de buldukları ilk yirmi dakika hariç.
Dün Galatasaray futbol takımı sahada, son ders sınıfa hocaları gelmemiş lise öğrencileri gibiydi. Burada “Ne oluyor” deyip sınıfın içine kafayı uzattıracak kadar gürültücü, ama hocanın olmadığından disiplinden uzak! Belli ki Fatih Terim’i ve onun yardımcılarını galibiyetle uğurlamak istiyorlardı ve enerjiktiler. Ancak yaşananlar saha içi disiplinlerini arızaya uğratmıştı, saha yerleşiminde hatalıydılar. Rizespor da bunu cezalandırdı.
Bruma hızlı ve kıvrak. Ayrıca zeki. Fakat bilekleri zayıf. Güçlendikçe kaçırdıklarını atar. Sadece maçın sonuna doğru gençliğinden dolayı vurmaktan kaçınır oldu. Yeni ekiptekiler ilk bunu anlatsın genç yeteneğe!
Fatih Terim’i sezon devam ederken görevden almak, tavlada altı kapısını açmak gibi, demiştim maçtan önce. Alınan beraberlik de gösterdi ki, bundan sonra her eli dikkatli oynamak zorundalar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021