• $ 5,7301
  • € 6,3826
  • 277.251
  • 99785.2
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Hesapta olmayan kayıp

Antalyaspor, iki hafta önce oynanan Ankaragücü maçını izleyip maça hazırlanmış. Kendi sahasında derin savunma yaptılar. Kaptıkları toplarla öndeki hızlı oyuncuyla çıkmaya çalıştılar. İlk geldikleri atakta golü attılar. Bülent Korkmaz’ın bir hafta boyunca çalıştırdığı; Fenerbahçe’nin bu sezonki, istatistiklerde kendini lider yapan pek çok olumlu özelliğinin yanında, tek büyük eksiği olan derinliğinin kaybolduğu anlardaki pozisyon hatası yapmasını iyi değerlendirdiler.

Fenerbahçe pasa hız kattı. Topun yönünü büyük oranda isabetli paslarla çevirdi. Ceza sahasına çok adamla girdi. Orta sahada kaptığı toplarda, nadirde olsa ileri çıkan Antalyaspor savunmasının üzerine de gitti. Ancak her top için savaşan Antalyalıların azmini ve neredeyse maça geldikleri otobüsü ceza sahalarının önüne park ettikleri kalabalık savunmasını delemedi.

İlk yarının sonunda geçen hafta derbi oyununda avantaj sağlayan solda Tolga Ciğerci, sağda Ozan Tufan ikilisi bu maç için işlevsiz kaldı.

Gustavo gibi top kapma özelliği uzak ara ligin en iyisiyken, Emre Belözoğlu gibi pas isabeti yüksek bir oyuncuya sahipken; kanatlarda biraz daha dar alanda meziyetli bir oyuncuya veya hareketli, Vedat Muriç ile rakip stoperlerin dengesini bozacak ikinci santrfora ihtiyaç vardı.

Ersun Yanal Zajc’ı tercih etti.

Bülent Korkmaz da önde etkisiz kalan Gelson’u çıkarıp, yine atlet özellikli Mukairu’yu oyuna dahil etti.

İkinci yarı değişikliklerle birlikte, Antalyaspo’un daha geniş alanda baskı yaparak oynaması, Antalyaspor’un net gol fırsatları yarattığı ilk on beş dakikayı doğurdu. Bu anlarda genç kaleci Altay kalesinde devleşti. Zajc da skoru eşitleyecek pozisyonda kaleyi bulamadı. Fenerbahçe garanti gördüğü üç puanı kaybetti. Uzun lig maratonunda ekstra bir deplasman galibiyeti ile telafi edilebilir bir kayıp. Ancak oyunu domine ettiği pek çok iç saha maçında karşılaşacağı rakip oyununa bir çözüm bulması için ekstra çalışma yapmak zorunda.

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu’nun ilk yarıda el uygulamaları doğruydu. Ancak kuralın savunma oyuncusunun lehine olan yeni uygulamasında saçmalık var.

Tehlikeli bölgeden uzak, orta sahada tamamen sakarlık sonucu Kruse’nin eline çarpan top el sayılıyor.

Ceza sahasında sakarlıkla da olsa, savunma oyuncusu Diego’nun eline çarpıp arkadaki Fenerbahçeli oyuncuya gidebilecek top el olarak değerlendirilmiyor. Savunma oyuncusunun sakarlığında rakibin avantajını engelliyor mu, eklenmek zorunda.

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

Güneş çözdü

11.09.2019

Şans puanı

31.08.2019

<p>Bayraktar, mesajında, ´Ve yuvadan ayrıldı. Peşinden biz de geliyoruz. Henüz ´O´ farkında değil´ i

AKINCI Yuvadan Ayrıldı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Emekliye müjdeli haber: En az 2 bin 127 lira olacak

İngiltere'de şoke eden olay! Bir kamyonda 39 ceset bulundu