İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7578
  • 5.5823
  • 198.26
  • 102.887

Hayal kurmak

İnsan sürekli mutlu olur mu ya da şöyle sormalı hep mutlu olsaydı hayal kurar mıydı? Bazen hayatta acı da çekmelisin. Gelecekteki güzel günlere giderken yakıtın, o mutsuzluk zamanı kurduğun hayallerdir. Hayatta da böyledir, futbolda da.
Galatasaraylı’nın sorunu ise hayal kuramayacak kadar uzun süredir acı çekiyor olmaları. Dün de kendisi ligde, ruhu küme düşmüş Gaziantepspor karşısında izleyene eziyet çektirerek başladılar.

Josue’nin beceri dolu golüyle öne geçene kadar sahada planlanarak yapılmış tek atak, Gaziantepspor’un kullandığı bir duran top organizasyonuydu.

Gaziantepspor karşısında Galatasaray’da iyi oyuncular vardı. Fakat beklenti oyuncudan çok oyunun iyi olması. Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi sınıfını kovalamaktan uzaklaşan her takım boşluğa düşer ve bunu sağlamak kolay değildir (bkz. İtalyan devleri Milan ve Inter). Galatasaray’ın bu oyuncu topluluğu, bu oyuncu grubu, gelecekte iyi olacaklarının ipucunu vermiyor. Benzer tablo geçen sezon yaşanmamış olsa bu sezon yaşananlara “Bunlar geçecek” der yolunuza devam edersin. Ancak ikinci sene aynı tablo tekrarlanınca endişe veriyor.

Üçüncü Fenerbahçe’ye yaklaşmak, beşinci Trabzonspor’dan uzaklaşmak Galatasaraylıyı mutlu ediyorsa diyeceğim yok.
Son altı haftada kazanılan maçlar: Adanaspor ve Bursaspor. Her ikisine de bol gol tarifesi uyguladılar. Bir farkla kazanarak, bu listeye dün de yedinci haftada Gaziantepspor’u eklediler. Listedeki takımların ortak özelliği, ligin futbol / form seviyesinin altında olmaları. Bu yüzden kendini kandırma maçları olmamalı bu sonuçlar. Alınması gereken kararlar alınmalı, yapılması gereken hamleler yapılmalı. Buna yönetimin kendisi ile ilgili tasarrufu da dahil.

Gaziantepspor maçını izleyip “Galatasaray’ın penaltısı verilmedi”, “Penaltı kararı çıkmadığında itiraz eden futbolcu yok”, “Seneye motivasyonla bu takım toparlanır” çıkarımı yapmak hata olur.

Gelecek sezonun acılarına kapı ardına kadar aralık kalır!

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

İpucu

04.04.2017

Dramatik

02.04.2017

Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla de

Fransa´da polislerden protestoculara dayak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Sancaklar Cami ödüle doymuyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar