• 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00
  • |
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Hayal kurmak

Paylaş

İnsan sürekli mutlu olur mu ya da şöyle sormalı hep mutlu olsaydı hayal kurar mıydı? Bazen hayatta acı da çekmelisin. Gelecekteki güzel günlere giderken yakıtın, o mutsuzluk zamanı kurduğun hayallerdir. Hayatta da böyledir, futbolda da. 
Galatasaraylı’nın sorunu ise hayal kuramayacak kadar uzun süredir acı çekiyor olmaları. Dün de kendisi ligde, ruhu küme düşmüş Gaziantepspor karşısında izleyene eziyet çektirerek başladılar. 

Josue’nin beceri dolu golüyle öne geçene kadar sahada planlanarak yapılmış tek atak, Gaziantepspor’un kullandığı bir duran top organizasyonuydu. 

Gaziantepspor karşısında Galatasaray’da iyi oyuncular vardı. Fakat beklenti oyuncudan çok oyunun iyi olması. Şampiyonluk ve şampiyonlar ligi sınıfını kovalamaktan uzaklaşan her takım boşluğa düşer ve bunu sağlamak kolay değildir (bkz. İtalyan devleri Milan ve Inter). Galatasaray’ın bu oyuncu topluluğu, bu oyuncu grubu, gelecekte iyi  olacaklarının ipucunu vermiyor. Benzer tablo geçen sezon yaşanmamış olsa bu sezon yaşananlara “Bunlar geçecek” der yolunuza devam edersin. Ancak ikinci sene aynı tablo tekrarlanınca endişe veriyor. 

Üçüncü Fenerbahçe’ye yaklaşmak, beşinci Trabzonspor’dan uzaklaşmak Galatasaraylıyı mutlu ediyorsa diyeceğim yok. 
Son altı haftada kazanılan maçlar: Adanaspor ve Bursaspor. Her ikisine de bol gol tarifesi uyguladılar. Bir farkla kazanarak, bu listeye dün de yedinci haftada Gaziantepspor’u eklediler. Listedeki takımların ortak özelliği, ligin futbol / form seviyesinin altında olmaları. Bu yüzden kendini kandırma maçları olmamalı bu sonuçlar. Alınması gereken kararlar alınmalı, yapılması gereken hamleler yapılmalı. Buna yönetimin kendisi ile ilgili tasarrufu da dahil. 

Gaziantepspor maçını izleyip “Galatasaray’ın penaltısı verilmedi”, “Penaltı kararı çıkmadığında itiraz eden futbolcu yok”, “Seneye motivasyonla bu takım toparlanır” çıkarımı yapmak hata olur. 

Gelecek sezonun acılarına kapı ardına kadar aralık kalır!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021