• 25 Aralık 2017 Pazartesi 00:05
  • |
  • 24 Aralık 2017 Pazar 23:22

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Harika başlangıç

Paylaş

Sanırım Fatih Terim için bundan daha iyi bir başlangıç olamaz. Zirvedeki takımlardan Beşiktaş ve Kayserispor yenilmiş, Trabzonspor ve Fenerbahçe berabere kalmış. Üstelik bunun üzerine geriye düştüğün maçı güzel goller atarak kazanıyorsun. 

Bu galibiyet Galatasaray taraftarını ligin sekizinci haftasındaki duygularına geri döndürecektir. Hele ki haftanın ve maçın senaryosu onların mutluluğunu ikiye katlayacaktır. 

Göztepeli oyuncuların özellikle ilk yarıda ve oyunun son bölümünde Galatasaray kalesine rahat geldiğini gördük. Bu Tudor’un çare bulamadığı ve Fatih Terim’in halletmesi gereken en önemli sorun olarak ortada duruyor. 

Tudor döneminde de güçlü bir iç saha oyunu vardı. Özellikle ikinci yarıda bu oyunla tabelayı çevirdiler. Bunu deplasmanlara taşımaları gerekecek. 

Rodrigues sakatlığında çoğu kişi sahanın en iyisi çıktığı için üzülmüştür. Onun yerine giren Yasin en az Rodriguez’inki kadar harika bir gol attı. Yasin gol atmışken şunu da söylemeli, Galatasaray’da oynamayanlar mutsuzdu. Fatih Terim’in halletmesi gereken sorunlardan biri de bu. Yasin’in golü bunun düzeleceği yönünde bir adım. 

Maçın kritik anı Fernando’nun gördüğü sarı karttı. İyi oynamadığı dakikalarda Fernando’nun Halil’e darbesine kırmızı kart çıkmaması Galatasaray takımının şansıydı. Çünkü bir kişi eksik kalarak ikinci yarıda o tempoyu yapması imkansızdı. 

Bu maçın şampiyonluk yolunda yeni bir başlangıç için unutulmaması gereken şu. Ligin sekizinci haftası yedi galibiyet bir beraberlikle her şeyin kolay geçeceğini düşünmek nasıl yanlışsa, bu galibiyete bakıp bundan sonrasının da kolay olacağını düşünmek daha büyük hata olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

21 Haziran 2021 Pazartesi

Güneş'e yazar!..

17 Haziran 2021 Perşembe

Hayaller ve gerçekler

12 Haziran 2021 Cumartesi

İtalya kalesi uzakta!

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Ortada 'takım' yok

29.07.2021

Engin Verel

Reklamlar bitti

21.06.2021

Alen Markaryan

Futbolun kuralları

27.07.2021

Kenan Karcı

Biz 'bitti' dedik, bitmeden...

23.07.2021

Mustafa Sapmaz

Güneş'e yazar!..

21.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021