• 25 Aralık 2017 Pazartesi 00:05
  • |
  • 24 Aralık 2017 Pazar 23:22

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Harika başlangıç

Paylaş

Sanırım Fatih Terim için bundan daha iyi bir başlangıç olamaz. Zirvedeki takımlardan Beşiktaş ve Kayserispor yenilmiş, Trabzonspor ve Fenerbahçe berabere kalmış. Üstelik bunun üzerine geriye düştüğün maçı güzel goller atarak kazanıyorsun. 

Bu galibiyet Galatasaray taraftarını ligin sekizinci haftasındaki duygularına geri döndürecektir. Hele ki haftanın ve maçın senaryosu onların mutluluğunu ikiye katlayacaktır. 

Göztepeli oyuncuların özellikle ilk yarıda ve oyunun son bölümünde Galatasaray kalesine rahat geldiğini gördük. Bu Tudor’un çare bulamadığı ve Fatih Terim’in halletmesi gereken en önemli sorun olarak ortada duruyor. 

Tudor döneminde de güçlü bir iç saha oyunu vardı. Özellikle ikinci yarıda bu oyunla tabelayı çevirdiler. Bunu deplasmanlara taşımaları gerekecek. 

Rodrigues sakatlığında çoğu kişi sahanın en iyisi çıktığı için üzülmüştür. Onun yerine giren Yasin en az Rodriguez’inki kadar harika bir gol attı. Yasin gol atmışken şunu da söylemeli, Galatasaray’da oynamayanlar mutsuzdu. Fatih Terim’in halletmesi gereken sorunlardan biri de bu. Yasin’in golü bunun düzeleceği yönünde bir adım. 

Maçın kritik anı Fernando’nun gördüğü sarı karttı. İyi oynamadığı dakikalarda Fernando’nun Halil’e darbesine kırmızı kart çıkmaması Galatasaray takımının şansıydı. Çünkü bir kişi eksik kalarak ikinci yarıda o tempoyu yapması imkansızdı. 

Bu maçın şampiyonluk yolunda yeni bir başlangıç için unutulmaması gereken şu. Ligin sekizinci haftası yedi galibiyet bir beraberlikle her şeyin kolay geçeceğini düşünmek nasıl yanlışsa, bu galibiyete bakıp bundan sonrasının da kolay olacağını düşünmek daha büyük hata olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Ağustos 2022 Cuma

Kadıköy'de festival havası

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Kaleci farkı

28.07.2022

Alen Markaryan

İptal tuşu yok

7.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Kadıköy'de festival havası

5.08.2022

Gürkan Ata

Korner hocası almaya gerek yok!

6.08.2022