• 29 Nisan 2013 Pazartesi 02:00
  • |
  • 29 Nisan 2013 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Haftaya kaldı

Paylaş

Saracoğlu'ndan Kayserispor'un attığı erken gol haberine rağmen ilk yarı kontrollü oynadı Galatasaray. Kalesinde üç tehlikeli gol pozisyonu da verdi. Buna şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken yapmak istediklerini sahaya dilediğince yansıtamadı da diyebilirsiniz.

Bu son derece normaldi! Kötü bir oyuna karşın devrede elindeki avantajı daha kuvvetlendirmiş olarak girmeyi bildi soyunma odasına. Bir gol, sezon boyunca dökülen terin karşılığı şampiyonluğu getirmeye yetecekti.

Burak Yılmaz'la o golü bulduğunda İstanbul'da skor eşitlenmişti. Bu kez Kayserispor'un atacağı bir gol haberi beklemeye başlandı. Ligde bu sezon yaşanan çekişmeye yakışan bir durumdu ilk bir saat!..

MOTİVASYONU YÜKSEK

Son yarım saati skoru koruyarak geçirdi. Sahadaki sarı kırmızılı futbolcuların ortaya koyduğu oyun da kulübenin yaptığı değişiklikler de hep bu yöndeydi. Artı üçte Gaziantep beraberlik golü için yüklendiğinde (İstanbul'da Fenerbahçe öne geçmişti) yürekler ağıza gelse de istediğini almayı başardı Galatasaray.

Kritik virajı kaybetmeden döndü. Bu haftayı oynamak zordu. Fakat gelecek hafta Türk Telekom Arena'da Sivas maçını oynamak bu galibiyetle birlikte daha kolay hale geldi. Çünkü Sivasspor önünde en büyük avantaj Fenerbahçe'nin ne yaptığını düşünmeden futbol oynayacak. Gelecek galibiyetin şampiyonluğu getireceği bilinci, çok daha rahat olmalarını sağlayacak. Taraftarının da desteği ile şampiyonluk sevincini yaşamaya odaklanacağından motivasyonu daha üst düzey olacaktır.

Maç öncesi stat kapısında yaşanan gerginliğin faturasını çoluk-çocuk biber gazı yiyerek çekti. Ligin gidişatına bakarak haftaya Sivasspor'un da mücadelesini devam ettireceğinden gerginliği kaldırabilmek çok önemli!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Arka direk Larin

26.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021