• 10 Ekim 2015 Cumartesi 23:55
  • |
  • 10 Ekim 2015 Cumartesi 23:55

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Güzel oyun

Paylaş

O eski güzel futbol günlerini özlerseniz ya da bilmiyor olup öğrenmek isterseniz Üsküdar Paşalimanı’na uğrayın. Orada Cavit Abi’yi bulun. Kime sorsanız gösterir. Balık tutmak sabır işidir. Onu tüm huzuruyla balık tutarken bulabilirsiniz. Ondan futbol rekabetinin içinde o eski güzel futbol günlerini, tribünleri anlatmasını isteyin. Gözlerinizi kapayıp dinleyin. 70’lerin ve 80’lerin güzel futbol anılarını bulacaksınız orada.

Dün gece Ay-Yıldızlı milli takımımız sahadaki oyuncusundan taraftarına kadar o güzel günleri hatırlatırcasına hareket ettiler. Kendi güçlerinin farkındayda, rakiplerine saygılı ve milletçe yaşadığımız acıyı kalplerinde hissederek hedeflerinin ne olduğunu unutmadan oynadılar. Yarıya inmiş bayraklarımızı gönlümüzde dalgalandırdılar.

Kötü başlangıç yaptığımız grupta, Hollanda deplasmanında yeni bir başlangıç yapmıştık! O günden bu yana gösterdikleri iyi futbolu devam ettirdiler. Kalitelerine yakışır oynadılar.

İlk onbirde başlayanından yedek kulübesinden sahaya giren tüm oyuncularımız üzerlerindeki formanın hakkını verdiler.
Üstelik bir kaos futbolu ile değil. Planlı ve düzenli bir şekilde oynadılar. Fatih Terim’in doğru kurgusu, doğru oyuncu tercihleri ile üç gün sonra İzlanda maçına daha güçlü çıkmamızı sağladılar.

Bu takım, bu oyununu sürdürdüğü takdirde İzlanda karşısında bize yetecek olan bir puanı rahatlıkla alacaktır. Asıl önemlisi bu oyunu büyüttüğümüz kadar Milli Takımımızın çok daha büyük hedeflere yürüyeceğine hep birlikte şahitlik edeceğiz!.. Taraftarın tavrına da futbolcuların oyununa da helal olsun.

Bu ülkede futbolun güzelliğini seven “Cavit Abiler” dün gece başlarını yastıklarına huzurlu koydular!...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021