• 27 Ağustos 2012 Pazartesi 02:00
  • |
  • 27 Ağustos 2012 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Güzel oyun!

Paylaş

Maçtan bir gece önce twitterda 'konsantrasyon' yazmıştı Melo. Beşiktaş'ın attığı ilk iki golde hatalarıyla belirleyici oldu. İlk on bire döndüğü maçta; kazanmak, taraftarına kendini göstermek ve 'en iyisi benim' dedirtmek istediği belliydi. Ekstra işler yapmak niyetindeydi. Fakat gollerdeki payının sebebi olarak bu aşırı konsantrasyonunu söylemek iyimserlik olur. Felipe Melo henüz hazır değil!
Fatih Terim'in stratejisi erken gol bulmak üzerineydi ve doğruydu! Bu sezon Beşiktaş'ın en önemli kozu olacağı belli olan taraftarıyla bağını kopartmak fişi çekmelerini sağlayabilirdi.
Elbette o planı bozan sadece Melo'nun performansı değildi.
Hamit'in top kayıpları (ki Kasımpaşa maçında da takımının en fazla top kaybeden isimiydi) ve Emre Çolak'ın baskıdan kurtulamaması oyun ritmini tutturamamalarında etkiliydi. Beşiktaş açısından bakarsak takımın dirençli oyunu, taraftarının desteği ile iyice alevlendi. Eksikleri koşu değil, doğru pozisyon alamamalarıydı. Pozisyon hataları Galatasaray'a fırsatlar ve iki gol kazandırdı.

SADECE YILDIZLAR MI?
Bu maç net olarak gösterdi ki Holosko bu anlayışta Ricardo Quaresma'dan daha faydalı olur. Yetenekleri sınırlı da olsa onun CV'sinde takım oyuncusu yazıyor ve onu Manisaspor'da parlatan takım planlaması Beşiktaş'ta ilk kez bu sezon hayata geçirilmiş durumda. Bu performansını standart hale getirebilirse hesapta olmayan bir transfer olarak değerlendirilebilir.
Sırf suni bir 'Quaresma-Aybaba' tartışmasını İnönü'den uzaklaştırdığı için bile Beşiktaş adına sezonun en önemli maçı olarak değerlendirilebilir bu derbi.
Derbide Beşiktaşlı futbolcular bu gerçeğe bir de dip not düştü: Sadece yıldızlar güzel oynamaz!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Tarlada gömü buldu

25.01.2021

Engin Verel

Mesut sizi gözetledi!

26.01.2021

Alen Markaryan

Bir tek akıllı siz misiniz?

26.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Bu ikiliye dikkat!

24.01.2021