• 1 Şubat 2016 Pazartesi 08:19
  • |
  • 1 Şubat 2016 Pazartesi 08:19

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Gümüş'ten altına

Paylaş

Harika şutlarla atılmış iki gol. Öncesinde daha kendini santrada belli eden, izleyene de rakibine de “Ben bugün kazanacağım” diyen hırslı oyun! Sezon sonu mutlu bitebilecek tek gerçekçi hedef olan Türkiye Kupası’nda çeyrek finale çıkma maçına böyle başladığı maçta, Sarı-Kırmızılı taraftarın yüzündeki gülümsemenin maç sonuna kadar kalıcı olmasını beklersiniz. Değil mi? O iki harika golün ardından Galatasaray, on dakikada iki gol yiyip beraberliğe yakalanma tehlikesi yaşadı. Sadece dün değil. Bu sezon neredeyse her maçı aynı gel-gitle oynadılar. Her an gol yiyecekmiş hissi verdiler. Burak Yılmaz’ın fantastik vuruşla kazandığı gole kadar da iştahlı hücum ederken rakibe de hücum edecek koridorları bıraktılar. Derin bir nefes almak için üçüncü golü atması gerekiyor. Galatasaray’ın bu yılki sorunu bu!
Galatasaray lige göre kupa maçında daha konsantre bir takım görüntüsündeydi. Bu konsantrasyona defans sertliğini eklemeleri yolun sonuna kadar gitmelerine yetebilir. Rakiplerin sıkışık fikstürlerinde kupayı geriye atması muhtemel. Ancak defans sertliğini artıracakmış gibi pek görünmüyorlar. Bu sezon Galatasaray’ın en büyük kazancı Sinan Gümüş olacak. Gelecekte yapılacak transfer hamleleri onu yedek kulübesine gönderecek şekilde olmamalı. Bu sezon Umut’un ve zaman zaman Burak’ın bitiriciliğindeki sıkıntılar da göz önüne alındığında ilerideki tek forvette de Sinan oynatılmalı.
Taraftarın gözünde eskimiş yüzlerin yerine Linnes ve Donk ile birlikte kullanılacak Sinan, geleceğe dair kurulacak hayalleri yeşil tutabilir. Kazanılacaklar da ancak böyle ümüsten altına çevrilebilir!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021