• 17 Aralık 2012 Pazartesi 02:00
  • |
  • 17 Aralık 2012 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

G.Saray hakimiyeti

Paylaş

Oyunu kendi alanında kabullenerek başladı Fenerbahçe. Tıpkı geçen sezon Türk Telekom Arena'da her maç olduğu gibi! G.Saray bu rakip alana yerleşme fırsatını kaçırmadı. Az pas hatası ve yüksek konsantrasyonla F.Bahçe'yi Muslera'nın kalesinden uzak tuttular.
F.Bahçe, bu baskılı oyundan biri kendi kalesine olmak üzere iki gol çıkardı. Bir de beşinci dakikada Hamit'in direkte patlayan topunu izledik. Bu yüzden ilk yarım saatte maça ortak olacak görüntü vermeyen F.Bahçe, tabelada eşitliği bulmasından dolayı şanslıydı! Buna rağmen oyun stratejisini değiştirmemeleri hatalarıydı.
POZİSYONSUZ FENER
G.Saray saha yerleşimini Şampiyonlar Ligi standardında tutup doğru pozisyon alarak ilk yarıyı rakibinden daha iyi oynayıp önde kapatmayı başardı.
Umut ve Burak'ı oyuna daha fazla dahil edebilseler farkı artırabilirlerdi.
İkinci yarı; G.Saray topa daha çok sahip olarak ki bunu kimi zaman rakibine bir buçuk dakika top göstermeyerek zirveye çıkardılar, F.Bahçe ise topla rakibinin üzerine gitmeyi isteyerek başladı.
Skor gereği bu kez kontrollü olan G.Saray, istekli olan F.Bahçe'ydi. Fakat bu durum sanal bir hakimiyetti. Mehmet Topal, Caner ve Sow'un sorumluluk aldığı ancak pozisyon üretmeyen zahiri bir görüntü izledik!
KİMSEYE BIRAKMAZ
Riera'nın iyi olmadığı bu dönemde Krasiç'i sağ kanada alıp Kuyt'ı Sow'un yanına çekmek doğru bir hamle olurdu. Fatih Terim, Umut-Yekta değişikliği ile orta sahayı sayıca artırınca bu değişikliğin riskli olacağına inanan Aykut Kocaman'ın Cristian-Sezer hamlesi sistemi bozmadan yaratıcılığı artırma düşüncesiydi. Krasiç ve Stoch hamleleri ise bireysel performans arayış çabasından öteye geçmedi.
DEPLASMAN KRİZİ!
F.Bahçe sezonun ikinci yarısında şampiyonluk yolunda ipleri ele geçirmek istiyorsa deplasman maçlarını kazanmalı ve kendi ayarındaki takımlarla oynarken stratejisini kontrolden hücuma çevirmeli.
G.Saray bu galibiyete Trabzonspor galibiyetini ekleyebilir ve iyi bir devre arası kampı geçirirse şampiyonluk ipini kimseye bırakmayacaktır!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Ocak 2021 Salı

On dakika

05 Ocak 2021 Salı

Faydalılar arasında en faydalı

24 Aralık 2020 Perşembe

Diziliş değil tavır

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Denge bozulunca!

18.01.2021

Engin Verel

Yüzde 51 şampiyon

19.01.2021

Alen Markaryan

Babanızın paraları değil mi? Saçın bakalım...

19.01.2021

Kenan Karcı

Koç imzalasa limit 400'e çıkacaktı

06.08.2020

Mustafa Sapmaz

On dakika

12.01.2021

Gürkan Ata

Avcı ve Kartal!

20.01.2021