• 20 Ağustos 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 20 Ağustos 2017 Pazar 01:14

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Gösteriye devam

Paylaş

Galatasaray formda girdiği lige formda olduğunu göstererek devam ediyor. Geçen hafta yazdım. Düzenli bir oyun oynamıyorlar, ancak içinde agresiflik olan bu düzensiz oyun iki haftadır rakiplerini bozuyor. Tudor’un on birini sahada bir diziliş kalıbı ile tarif etmek zor. 

Duran toptan kilidi açtılar. İyi orta yapan, o ortaya iyi hücum edebilecek Maicon, Serdar, Gomis gibi oyuncularla bu sezon bu tarz iyi oynamadıklarında dahi öne geçeceği maçlar izleyeceğiz. 

Yaz döneminde belki Mariano, Fernando ve hatta Belhanda daha değerli transferler gibi gözükürken, 32 yaşındaki Gomis en etkili transfer olacağını iki haftada gösterdi. Tek başına 7-8 maç kazanacaktır sezonda. 

Galatasaray aynı zamanda top rakipteyken Gomis’in başlattığı presle taraftarının yağlarını eritiyordur. Bu da attığı goller kadar değerli. 

Bu takıma sol bek transferi gerçekleşirse sağı solu dengeli bir takıma dönüşecek. Çok iyi bir on biri olacak. İş bundan sonra Tudor’un o iyi on biri mümkün olan en uzun süre formda tutmasına kalacak. 

Bu güçlü oyunculara sahip on bire düzenli bir futbol oynatabilirse bu ligin üzerinde bir takım olur. Ancak sistemli bir takıma dönüşemezlerse bireysel yetenekleri her geçen hafta takım analizcileri tarafından çözülecek futbolcular, bu iki hafta olduğu kadar rahat oynayamayabilir. 

Maçın ikinci yarısında skoru 3-0 yapsa da oyuna ortak edecek golü ve pozisyonları vermesi uyarı olarak değerlendirilmeli. 

Tudor’un fizik olarak güçlü, taraftarın istediği coşkuya sahip seviyeye getirdiği takıma, bundan sonra eklemesi gereken en önemli özellik budur. 

Bu iki haftada iyi futbolcularla birlikte oynadığında geçen sezon eleştirilen futbolcuların performansının da arttığını, Tudor’un kredisini geldiği döneme benzer seviyeye çektiğini gördük. Gösteri devam ediyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021