• 23 Ocak 2015 Cuma 10:10
  • |
  • 23 Ocak 2015 Cuma 10:10

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Godot'yu bekler gibi!..

Paylaş

Galatasaray devre arası kampının ilk ciddi hazırlık maçını dün gece oynadı! Futbolcularda bu gerçek ile maç sırasında yüzleşti ve zorlandı. River Plate B takımı ve bugün sokağa çıkıp adını sorsanız, söyleyecek kişi bulamayacağınız Brezilya takımına karşı oynanan maçla rkandırmacaydı. Üstelik kötü zemin nedeniyle sakatlar verildi.

Dün stoperde Semih Kaya'nın, forvette Burak Yılmaz'ın varlığı arandı. Melo'nun oyunu "Ben stoper oy-na-ya-mam" diye bağırdı. Otuz altıncı dakika (35:51) gelişen Diyarbakır kontra atağında, orta sahada stoper pozisyonundan topu kazanmak için yerini bırakışına, baskı yaparken zamanlamasını ayarlamamasına bakarak bile neden stoper oynayamayacağına ikna olursunuz. Oynarsa da zorlanacağına!

Pandev de iyi niyetine rağmen, kariyerinin parlak günlerini mumla aratıyor.Haksızlık da etmemeli. Onu Umut ile birlikte ikili oynadıklarında görmeli. Hamza Hamzaoğlu bunu tercih etmedi. Devre arasında Umut'la değiştirdi.

Galatasaray taraftarı uzun zamandır Godot'yu bekler gibi Bruma'nın oyununu olgunlaşmasını bekliyor. Portekizli genç de ne rakip kale önündeki tercihlerinin ne de şutlarının isabet oranının gelişeceği ışığı veriyor. Geldiği gün ile bugün arasındaki değişen tek şey kuvveti. Daha sağlam yere basıyor. Ancak bilekleri topa hükmetmiyor!

Yalan yok! Emre-Selçuk ikilisini orta sahanın merkezine koyup Melo’yu stopere yerleştirdiğinde ben de sakatların eksikliğinin hissedilmeyeceğine inanıyordum. Dün ikinci devre bu düşüncede olan HamzaHoca da lig maçlarında bunu yapmaması gerektiğini görmüş olmalı. EmreCan’ı oyuna alarak son on beş dakikada onu test etmek istedi.

Çıkana kadar Sneijder anlamsız bir öfkeyle oynadı. Yetenekli adama yakın sert markaj uygulanır ve o dün ilk kez bununla karşılaşıyormuş gibi davrandı. Oyuna ağırlığını koyamadı.

Bir başka gerçek de orta saha oyuncularını çizgiden içe yönlendiren, merkezde kademeli bir kalabalık yaratıp dinamik oynayan rakip, Galatasaray'ı zorlar. Buna çözüm bulunmalı.

Skora bakmayın! DünSelçuk'un içeriden çıkan topuna gol kararı verilse tabelanın şekli değişirdi. Diyarakır BBSK, tabelanın anlatamayacağı eksikleri gösterdi. Zirve şansı, giderdikleri ölçüde artacak!
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021