• 11 Şubat 2016 Perşembe 01:00
  • |
  • 11 Şubat 2016 Perşembe 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Gizli forvet

Paylaş

Santraforsuz çok iyi sonuç. Umut Bulut eleştirilirken itiraz etmemi(z)n temeli neydi? Umut Bulut iyi bir son vuruş ustası olmayabilir, ama iyi bir hücum presçidir; eleştirenler onun faydalı koşularını es geçiyor diyorduk!.. Dün Umut ne koştu, ne vurdu? Bir kişi eksikti takım.

Sneijder sol kanatta başladı. Bilal eski takımına karşı stadın yer yer yeşil, daha çok toprak zeminini iyi  bildiğinden on birdeydi. Sneijder’in forvet arkasını o oynadı. Oyundan çıkana kadar Sneijder’da varla yok arasında oynadı.
Selçuk golüne kadar yoktu. Olcan Adın sol bek performansını mumla aratıyordu. Bu görüntüye kendini fazla sıkmıyordu da diyebiliriz iyi niyetle. İdare ediyordu maçı. Akhisarspor da rakibinin Gaziantepspor performansından olsa gerek, fazlasıyla kontrollüydü. Yemeyeyim bir atarsam, İstanbul’da dert çıkarmaya bakarız havasındaydı. 90’lı yıllarda oynayıp oynamadığı belli olmayan ama attığı golle kendini hatırlatan forvetlere “gizli santrafor” denirdi. Evindeki sehpanın ayağına düşmesiyle sakatlanan, geçen haftasonu golle geri dönen Rodallega tam bir gizli santrafor olarak ortaya çıktı. Bir vuruşla takımını öne geçirdi.

İşte o andan itibaren Umut Bulut’un arkasından dizilen, yokları oynayan üçlüden Sneijder ve Selçuk biraz kıpırdayıp şans da yardım edince tabela deplasman için güllük gülistanlık oluverdi.

Umut Bulut kaleciyi çalımladı, atamadı. Kaleciyle karşı karşıya kaldı, atamadı. Kısaca yine atamadı… Böyle giderse Umut Bulut kartvizitinin altına gerçekten “gizli” forvet yazılacak.

Kupaya odaklanan Galatasaray’ın çok daha etkili oynamasını bekliyordum. Benim gibi bekleyenleri yanılttı sarı kırmızılılar. Tatmin etmeyen oyuna rağmen, neredeyse forvetsiz denebilecek görüntüde kazanması, Galatasaray’ın tarihinden gelen kazanma alışkanlığındandır. İstanbul’da erken bir gol yemezlerse Galatasaray yarı finale adını yazdırır. Ancak bir önceki turda Gaziantep’e karşı sergiledikleri oyun standardına çıkamazlarsa yarı finale diğer taraftan gelecek takım kim olursa olsun zorlanırlar.

Galatasaray’da futbol takımının dışında konuşulan konular belli ki, takımın konsantrasyonunu dağıtmış!.. Mustafa Denizli neyi değiştirdi, diye sormadan önce, Mustafa Denizli’nin birşeyleri değiştirmesi için uygun şartlar var mı ona bakmak gerek. Takımın odaklandığı kupada en büyük rakibi bu olacak. Anlaşıldı!.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021