• 3 Nisan 2022 Pazar 07:00
  • |
  • 3 Nisan 2022 Pazar 07:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Geleceğini kazandı

Paylaş

Fenerbahçe taraftarı göze hoş gelen futbolcuyu sever. İrfan Can Kahveci'ye yüklenmesinin sebebi de bundandır. Onda o özelliğin olduğunu bilir ve sergilemekte nazlandığını görünce tahammül etmez.

İrfan Can Kahveci her maç dünkü asisti ve golü yapamayabilir, ama her maç bunu göstermek için çabalayabilir. Tıpkı genç Arda Güler'in yaptığı gibi. Fenerbahçe taraftarının sevdiği tipteki bu genç yıldız adayı, forma şansı bulduğu ilk dakikadan itibaren yeteneklerini takımın faydasına sunmak için çabalamaktan bir saniye geri durmadı. Rakip tribünlerin ayakta alkışladığı güzel gol, onun yeteneği kadar bu çabasının ödülüdür.

Fenerbahçe taraftarı yeteneği arşa ulaşmasa da takımını öne koyan futbolcuyu da sever. Gol atan genç Arda Güler'i kucaklayarak kutlayan Mert Hakan Yandaş'ı gönlünde omuzlarına almasının sebebi bundandır.

Geçen haftalarda genç takımın (U19) maçını izlemeye giden, her fırsatta takımdaki gençlere omuz veren, forma şansı verildiği her an çabasını eksik etmeyen Mert Hakan Yandaş; Fenerbahçe tarihinde başarılı kadrolardaki yeteneği destekleyen önemli bir özelliği sembolize ediyor bu sene: Özveri. Islıklansa da işine odaklanmaya devam etti. Didişmek yerine takıma faydalı olmak için pes etmeden çalışmayı seçti.

Fenerbahçe'de teknik adamlar eleştirildiğinde hep şunu söyledim. Fenerbahçe'nin hoca sorunu yok. Bir organizasyon sorunu var dedim. Yönetim İsmail Kartal'ı göreve getirdikten sonra, hocasını destekleyen futbol organizasyonuyla sahada olan doğruları ortaya çıkarmıştır.

Elbette Fenerbahçe'de yetenek ve özverinin bir araya geldiğinde, neler olacağını bilen İsmail Kartal'ın, Samandıra'da oyuncularına bunu aşılamasının katkısını unutmamak gerek. Sezon sonunda hepsi satılsın diye düşündürten kadroyu hak ettiği değere çıkarması ve ortaya çıkardığı oyun manevi olarak; bu kadrodan dört-beş takviye ile şampiyonluk çıkarılabileceğini göstermesi maddi olarak çok değerli.

Gelecek hafta derbi galibiyeti, Fenerbahçelilerin kaybettiği ve doğması için beklediği güneşin ilk ışıklarını uzun süre sonra hissettirebilir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

26 Şubat 2024 Pazartesi

Kapalı kale

19 Şubat 2024 Pazartesi

Avcı, denge ve Meunier

12 Şubat 2024 Pazartesi

Zafere giden yol

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kayıp büyük

1.03.2024

Engin Verel

Tehlikeli sinyaller

28.02.2024

Alen Markaryan

Yükselen değerler...

29.02.2024

Kenan Karcı

Yeni kurbanlar mı istiyorsunuz!

28.02.2024

Mustafa Sapmaz

Kapalı kale

26.02.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Krizden Semih Kılıçsoy çıktı

27.02.2024