• 12 Mart 2012 Pazartesi 02:00
  • |
  • 12 Mart 2012 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Geleceğin Beşiktaş'ı!..

Paylaş

Beşiktaş lider değil ama ilk devreleri harcama konusu değerlendirmeye alınsa ligin uzak ara en hovardası olur. Dün Ordu'da da böyleydi. Bu kötü oyunu anlatmak için sırf Holosko'yu karşısındaki Selçuk Şahin'le bile karşılaştırmak yeterliydi. Holosko'nun milli forma ile oynadığı maç tecrübesi, karşısındaki Selçuk Şahin'in solundan atıp sağından geçmesine yeterdi. Ama onun sağ açıkta bir tek sandalye atıp oturmadığı kaldı. İkinci devreyi görmeyen Holosko'ya haksızlık yapmak istemem, takımın çoğu onun gibiydi. 
Dün Carvalhal'a 'Üç oyuncu değiştirme hakkına 5 ilave ediyoruz' deseler dünyanın en mutlu insanı olurdu. İsmail Köybaşı, önüne konan iyi oyuncu olma kredisini kurabiye canavarı iştahında yemeye devam ediyor, Ernst'in yorgunluğu çekilmiyor, Mustafa Pektemek topları eziyor, Simao tecrübesini Portekiz'de bırakmış turist gibi dolanıyordu.
Şutlara siper olan ve defansını yönlendiren Egemen ayakta tutuyordu Beşiktaş'ı. Biraz da Fernandes. O da ayağını sihirbaz gibi kullanıyor ama bir türlü şapkadan tavşan çıkaramıyordu.

ÜÇ KERE BİR, İKİ ETMİYOR
Beşiktaşlı futbolcular koştu mu, koştu. Pas attı mı, attı. Şut çekti mi, çekti. Futbolcu olmanın asli görevini yaptılar. Fakat Orduspor'dan farklı olduklarını hissettirmediler. Beşiktaş'ın bugünden yarını çözmesi gereken en büyük sorunu bu; kalitesizlik...
Bu takımda taban kalite yerlide Egemen, yabancıda Fernandes olmalı.
Geleceğin takımı bu iki filiz üzerinde kurulmalı. Matematikte üç tane 1'i topladığınızda sonuç bellidir fakat Beşiktaş matematiğinde Beşiktaş'ın üçlü orta sahasını topladığınızda sonuç 2 bile etmemektedir. Verimlilik kalitesini de artırırlarsa iki kupalı, 2009 yılında Mustafa Denizli'nin söylenmemesi için ricacı olduğu 'musalla taşlı' tezahürat ancak o zaman yükselmez tribünlerden. Zira dün Edu'nun şapkadan çıkardığı tavşan misali gole rağmen kaybedilen sadece iki puan değil, koca bir sezondu. Ordu için söylenecek tek cümle; oyunları da tıpkı tribünlerindeki Meksika dalgası gibi yarım kaldı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Şansın ve golcün yoksa...

26.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Lideri devirme sevdası!

23.11.2021