• 25 Ağustos 2019 Pazar 08:00
  • |
  • 25 Ağustos 2019 Pazar 09:34

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Geleceğe ilk adım

Paylaş

Fenerbahçe’nin yediği gol, takım olarak kötü savunma yaptıkları için yedikleri bir gol değildi. Jailson’un yanlış pozisyon aldığı için bireysel hatadan yediği bir goldü. Defans dörtlüsünün üçünün ideal oyuncularının olmadığı bir takıma göre iyi takım savunması yaptılar. Organize atak yaptılar. Pozisyonunda olmayan oyuncularının dezavantajını yaşadı. Özellikle Crivelli, Jailson’un üzerine oynadığı her an fiziksel olarak üstünlük sağladı.

Fenerbahçe geçen sezon hiç olmadığı kadar organize bir takım görüntüsündeydi. Yenik durumdayken bile olumlu bir futbol oynadı. Topu hızlı çevirdi. Boş alanları değerlendirdi. Ofsayttan attığı gol, Vedat Muriqi’nin direğe takıldığı pozisyon ve yediği golden önce Deniz ile yarattığı atak bu olumlu oyunun meyveleriydi. Sorunları bitiricilikteydi.

Okan Buruk, rakibinin defansında yaşadığı krizi değerlendirmek için ofansif bir takım kurmuş. Onlar da top kendilerindeyken bunun avantajını kullandılar.

Daha az topa sahip olmalarına karşın, topu sahip olduklarında direkt hücumlarla Fenerbahçe defansını zorladılar.

Eğer puan kaybetse dahi Fenerbahçe gelecek için ışık veren futboluyla parlayacaktı. Savunmasının ideal oyuncularından kurulu olmadığı maçta, Başakşehir takımın durumunun ne olduğunu görmek için ciddi bir rakipti. Fenerbahçe başından sonuna çok iyi oynayarak, takım savunmasında iyi görüntü vererek, üstelik uzatmalarda maçı çevirerek geleceğe daha güvenli bir adım attı. Bu maç sezonun kilit maçı olarak hatırlanacak.

Son olarak geçen hafta futboluyla parlayan Emre Belözoğlu’nun yerini bu hafta, sağ bekte oynayan Ozan Tufan aldı. Mükemmel oynadı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

12 Haziran 2021 Cumartesi

İtalya kalesi uzakta!

16 Mayıs 2021 Pazar

Tebrikler Beşiktaş...

15 Mayıs 2021 Cumartesi

Ana plandakiler kadroda

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kazanılacak 6 puan var

12.06.2021

Engin Verel

İsyan tabelaya değil tabloya!

13.06.2021

Alen Markaryan

Yöneticilik dediğin

15.06.2021

Kenan Karcı

Yüz kızartıcı…

12.06.2021

Mustafa Sapmaz

İtalya kalesi uzakta!

12.06.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021