• 08 Haziran 2017 Perşembe 02:00
  • |
  • 08 Haziran 2017 Perşembe 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Fay hattı

Paylaş

Arda Turan'ın Türk futbol medyasına dair getirdiği eleştiriler, medya-haber kaynağı ilişkisinde bilip de anlatmadıkları doğru; bunlarla baş etme yöntemi yanlış. Şiddetin kendisini çözümden çok, sonu görünmez bir yola götüreceğini dostları kendine söylemeli.  

Arda bu vukuatından dolayı en büyük azarı, anne ve babasından işitecektir. İyi de 2016'da oğulları hakkında bayraktan önce parayı düşündüğünü anlatan haberler ya iddia edildiği gibi asılsızsa; Arda'nın ebeveynlerinin yüreklerini cızlatan acıyı hisseden oldu mu?  Karıştığı kavgayı savunacak değilim. Fakat "Lanlı lunlu" konuşup rajon kesen futbol yorumcusunun ahlak dersi verdiği ülkede, futbolun tüm kötülüklerini Arda Turan'a yükleyip içinizi rahatlatmak istiyorsanız. Buyrun yapın! Ben almayayım.  

Bilal Meşe, Arda'nın yapmadığını yapıp mahkemeye gitmeli, kişisel ve mesleki haklarını sonuna kadar savunmalı; ancak bu futbolun sorunlarının tüm çıplaklığı ile karşımızda durduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Futbolculara, hocalara ömür biçen, dilediğini dilediği yere getirme çabasından gazeteciliğini unutanlar, sakın Bilal Meşe'nin ardına saklanmasın.  

Bunu ayırt etmezsek önünüze linç etmeniz için konan figürler değişir, şikayet ettiğiniz hiçbir şey değişmez.  

Fatih Tekke, Volkan Demirel, Mesut Özil, Ömer Toprak, Abdullah Avcı, son olarak Arda Turan. Her birine saldırmanız için makul sebepler vardı.  Saldırdınız. Ay-Yıldız'dan aforoz ya da sürgün edildiler. Peki yeni krize kadar zaman geçmesinden başka elimizde kalan ne?  

Gazetelerin yazdığı gibi kovulmuş da olsa, kendi söylediği gibi milli takımı bırakmış da olsa bir gerçek var ki, futbol camiasında derin bir fay hattı harekete geçmiştir. Gördüğüm fotoğraf budur!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

09 Mayıs 2021 Pazar

Enerjileri yükseldi

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

'Ah be' dedirten zafer!

09.05.2021

Engin Verel

Sonuna kadar varım

09.05.2021

Alen Markaryan

Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz

11.05.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Enerjileri yükseldi

09.05.2021

Gürkan Ata

Acemice eşlik!

18.04.2021