• 29 Ekim 2017 Pazar 00:01
  • |
  • 29 Ekim 2017 Pazar 00:01

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Fabri sayesinde

Paylaş

Dört haftadır kazanamayan Beşiktaş için Alanya en ideal takımdı. Atan ama yiyen bir rakip. Cenk’in erken golüyle maçı güle oynaya kazanabilecekken Welinton’un golüyle Beşiktaş’ın oyunu panik-atağa döndü. 
Şenol Güneş’in bu oyuna yaptığı ilk müdahale Oğuzhan-Tolgay değişikliği oldu. Bu kesinlikle oyunun gösterdiği bir değişiklik değildi. Talisca beni değiştir diye bağıran bir performansla oynarken, ceza sahasına getirilen toplar kaleye vuruşa dönüşemiyorken, olması gereken daha o dakikadan Talisca-Negredo değişikliğiydi. 
Babel hücum hattındaki en formda isim. Quaresma bireyselliği abartsa da üretken. Cenk Tosun bugüne kadar attığı gollerle her an atabilir diye düşünüp çıkartamayacağın bir oyuncu. Atiba alternatifsiz. O zaman geriye kenara alacak en kolay kim kalıyor? Oğuzhan. Şenol Güneş değişikliği sanki bu kolaycılıkla yapıldı. 
Negredo’nun maçı olduğu düdük çalmadan belliydi. Artık oyun tamamen onu çağırıyordu. İlk on birde başlasa maç Beşiktaş adına bu kadar zor geçmeyebilirdi. Çünkü Alanya golcü kimliği kadar ceza sahası içinde stoperleri gol vuruşuna kolay izin veren bir takım. 
Futbolcuların formsuzluklarından, maç seçmelerinden konuşuyoruz ancak Şenol Hoca’nın seçimlerini de gözden geçirmek gerek. 
Performanslarıyla ligin zirvesine çıkan takımların puan kaybettiği bir günde, son dakikalarda gelen bu galibiyet, geride kalan dört haftayı unutturacaktır. Hele ki Göztepe deplasmanı öncesi. Fakat bu maçın kazanılmasını sağlayan otuzuncu dakikada Emre Akbaba’nın şutunu Fabri’nin çıkarmasıdır. 
Eğer o gol olsaydı. Beraberlikle düzeni bozulan Beşiktaş, sahada onarılmaz bir hale dönüşebilirdi. Negredo’yu alkışlamalı, Fabri’yi omuzlara almalı. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021