• 19 Eylül 2017 Salı 02:00
  • |
  • 19 Eylül 2017 Salı 00:23

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Eve mutlu dönenler

Paylaş

Vodafone Park’ın ışıkları yandığı an, kazanılan son şampiyonluk kupasının havaya kalktığında duyulan keyif, sanki stadın tüm tribünlerinin üzerine saçılıyor. Sahadan yayılan özgüvenle birlikte “Biz bu maçı alırız” duygusunu rakibine geçiriyor. 

Dün de Porto maçının hazzını taşıyan futbolcular güvenli başladıkları maçta golü bulmakta zorlanmadı. Üstelik tam da Mustafa Reşit Akçay’ın futbolcularından istediği temaslı oyun, futbola atılan tekmelere dönmek üzereyken. 

Cenk Tosun, futbolcu avcılarının Beşiktaş’taki başka oyuncuları izlemeye gelip, sonrasında beğeneceği bir golcüden çok daha fazlası. Hafta içinde gazetelerde İngiliz kulüplerinin temsilcilerinin Oğuzhan’ı izlemeye gelip Cenk’i beğendiği yazıyordu. 

Gaziantep’te oynarken, Fiorentina ile yaptıkları bir hazırlık maçı sonrası, İtalyan arkadaşım “Harika bir oyuncu” demişti. İtalyanlar topçudan daha iyi anlıyor. Cenk hiç yılmadan çalışarak üzerine koya koya bu noktaya geldi. Dün de Medel, Caner ve Quaresma ile birlikte takımın iyilerindendi. 

Adriano çıkınca sağı solu dengeli takımdan, sola çeken aksayan takıma döndüler. Beşiktaşlı futbolcular hücum ederken nefes alır gibi doğal olduklarını bir kez daha gösterdiler. Ancak Konyaspor baskı yapıp, topa hakim olarak oynadığı ikinci yarının ilk yirmi dakikasında, Beşiktaş savunmak zorunda kaldı. Bu bölümde zaafları ortaya çıktı. Savunurken tık nefestiler. 

Konyaspor Mustafa Reşit Akçay’ın mevcut yapıya eklemeler yapmak yerine, yıkıp yeniden inşaa etmek istedikleri futbolun sancılarını yaşayan bir takım. Sadece ikinci yarının başında kafa tutabildiler. 

Quaresma harika bir golüyle tribünlere keyif şarkıları söyletti. Vodafone Park’ta ışıklar söndüğünde Beşiktaş taraftarı evine mutlu dönüyor. Bir sonraki maçın gelmesini iple çekiyor! 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Sahada 6 yoksa

18.10.2021

Engin Verel

"Şansalan"lar bunlar!

18.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021