• 26 Şubat 2016 Cuma 01:00
  • |
  • 26 Şubat 2016 Cuma 01:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Erozyon

Paylaş

Mustafa Denizli uç veren kadro tercihi tartışmalarını törpüleyecek bir on bir kurarak çıktı sahaya. Orta saha merkezini iki stoperle kurmaktan geri adım attı. Chedjou defans merkezinde Hakan ile ikiliydi. Sağ ve sol bekler ilk maçtaki gibi aynı isimlerdi, Denayer ve Carole.

Donk ve Selçuk ikilisininönünde Sneijder, orta sahanın sağında Sabri, sol hücum bölgesinde Yasin ve en uçta Podolski.
Yerinde oynayan futbolcu sayısı arttıkça sanki Galatasaray’ın oyunu da daha olgunlaşmıştı. Devreyi kalesinde tehlike yaşamadan, hücumda yavaş ama kararlı, uzaktan şutun biraz daha ön planda olduğu bir anlayışla kapattılar.
Duran topta alan savunması ilea adam adama savunmayı birlikte uygularken, takımın da boyu uzamasına karşın, markaj altındaki Laziolu futbolculara kafa vurdurtulması tek can sıkıcı durumdu.

Bu sözleri ilk yarı değerlendirmesi için yazmam, sonrasında Galatasaray maçın ilk golünü bu şekilde yenmesi, benim bir kahin olduğumu göstermez! Galatasaray’ın kronikleşen sorununu işaret eder.

Bu seviyede farkı belirleyen topa verdiğin hız. Bir başka değişle topu ayağında fazla tutmadan oynayabilenler yoluna devam ediyor. Anderson’un golünde bu kural işledi. Bu gole Yasin ile cevap verince, maç 0-0’dan daha avantajlı bir hal aldı. Fakat Galatasaray topa hız verme sorunundan dolayı Lazio’nun panikleyeceği bu dakikaları değerlendiremedi.
Bu sezon Galatasaray’ı hedeflerinden uzaklaştıran gol atamaması değil, kalesini gole kapatamaması. Bir hedefin daha avuçlardan kaymasına sebep kadro erozyonu kadar, kurulamayan takım savunmasıdır!

Mustafa Denizli’nin eldeki kadroya göre kurduğu strateji de tutmadı!.. Bundan sonra takımı motive etmek çok daha güç.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

"El freni" inince

22.10.2021

Engin Verel

Gitmeyin daha iyi

22.10.2021

Alen Markaryan

Şimdilik neyse!..

20.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Kırmızı ateşledi ama liderliğe yetmedi!

28.09.2021