• 28 Nisan 2014 Pazartesi 02:00
  • |
  • 28 Nisan 2014 Pazartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Eridiler!

Paylaş

Biliç yedek kulübesinde, oyun parkında oynayan çocuklarının kendine olan güveni kırılmasın diye mecburiyetten onlardan uzak duran, ama evladı düşüp bir yanını incitecek endişesi ile yaşayan ebeveyni andırıyor. Sezon başından bu yana oradan oraya sekip duruyor! Duyguları hep bedeninde...

Beşiktaşlı futbolcular maça öyle bir başladı ki, ilk on beş dakika gol ha geldi ha gelecek dedirtecek kadar etkili oynadılar. Paslaştılar, yer değiştirdiler, Sivas'a top bırakmadılar, Sivas'ın kaybettiği topları kaptılar.

Sivaslı futbolcular cılız denemeleri dışında ilk ataklarını 24'te yaptığında Burhan ile tehlike yarattı. Ne olduysa bundan sonra oldu.
Beşiktaş'ın coşmuş oyunu, okyanus suyunun kıyıdan çekilmesi gibi yavaş yavaş geriledi. Dinginleşti. Süt liman oldu.

Sivas'ta skora ve oyuna isyan eden isim Aydın Karabulut, Utaka'nın usta işi vuruşla attığı golde topu söküp alarak pozisyonu yoktan varetti ve kendi gibi yurt dışında yetişen Gökhan Töre'nin İstanbul'un eğlence hayatındaki hataya düşmezse ondan eksiğinin olmadığını gösterdi.
Futbolda şans çalışandan yanadır denir. Gökhan Töre'nin oyuna girdikten sonra Sivas ceza sahasında buluştuğu ilk pozisyonda yaptığı plase vuruş, sekip kornere giderken; bundan saniyeler sonra Atıf'ın vuruşu sekip Tolga'nın kalesinde gol olması çalışanın ödülü müdür gerçekten?

Derbi sonrası soyunma odasında özel hayatlarına dikkat edecekleri sözünü alan Biliç, pazartesi sabaha karşı kendini kandırılmış hissetmiş midir bilemem. Ancak bu olaya karışan futbolculardan özellikle bonservisi Beşiktaş'ta olmayanlarda ısrar ederse; gelecek yıl, bu sezonun da altında kalılar, bu kesin! Yoksa kalitesi rekabet ettiği rakiplerine göre düşük olan bu kadroyu onca disiplinsizliğe rağmen bu sevide tutması Biliç'in başarısıdır.

Futbolda kalite önemlidir. Fakat mesleğine saygı duyup ona göre yaşaman daha önemlidir. Sivas kötü başladığı maçı kazanırken bunu gösterdi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

15 Nisan 2024 Pazartesi

Gurur duy

12 Nisan 2024 Cuma

Kıştan bahara

18 Mart 2024 Pazartesi

Unutulmaz maç

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Kanatlar kırık olunca

3.04.2024

Engin Verel

Hani bırakıyordun!

8.04.2024

Alen Markaryan

Kendi oyunumuzu düzeltmeden başka oyunları düzeltemeyiz!!!!

14.04.2024

Kenan Karcı

Üçüncülük bile fazla

13.04.2024

Mustafa Sapmaz

Gurur duy

15.04.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Artık macera aramaya gerek yok

14.04.2024