• 18 Eylül 2016 Pazar 09:30
  • |
  • 18 Eylül 2016 Pazar 09:30

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Eren Bey

Paylaş

Ne hafta oluyor ama… İki günde birbirinden güzel goller peşi sıra geldi. Eren Derdiyok sadece bu haftanın değil, sezonun en iyi gollerinden birine imza attı.
Kayseri’de 'Onu maç içinde zorlamak gerek' demiştim. Maçın başından sonuna onu oyunun içinde tutacak pasları yaptılar. Maçın yıldızıydı. Attığı röveşatanın Sneijder pası ekstra güzeldi.
100’üncü maçını oynayan Sneijder sezonun en istekli maçını oynadı. Belli ki derbi öncesi kendini kafaca hazırlamaya başlamış.
Selçuk İnan hafta boyunca tartışıldı. İstikrarlı oyununu sürdürdü. Tolga Ciğerci bildiğiniz gibi koşuyor ve ayağını her yere sokuyor.
Bruma yorulana kadar sahanın en etkili ismiydi. Yasin ikinci santrfor gibi sürekli Eren’in yanına yaklaştı.
Sabri ve Carolle asıl görevleri defansa odaklanmışlardı. Göze batmayan vasat oyunları vardı. Hakan ve Chedjou dikkatli ve iyi oynadılar.
Muslera’ya fazla iş düşmedi bu maç.
Rize maçı bırakmayan, skordan etkilenmeden iyi oynamaya çalışan ama atak sonlandırmada çok da becerili olmayan bir oyun ortaya koydu.
Bu on bir aslında Riekerink’in geçen hafta Kayseri’de yaptığı değişikliklerin hatalı olduğunun itirafı gibiydi.
Kayseri maçının ikinci yarısı oyundan çıkardığı iki oyuncuyla başladı. Kayseri’de bu oyuncuları çıkarıp oyuna müdahale ile sahaya olumsuz etkide bulunmuştu. Bu kez neredeyse maçın son anlarına kadar oyuna müdahale etmedi. Riekerink iyi bir hazırlayıcı ama oyun okuma becerisi zayıf. O yüzden müdahale etmemesi daha iyi.
Hakem Tolga Özkalfa yüksek tempolu oyunda yönetiminin etkisi büyük. Ayrıca çaldığı düdüklerde iç saha baskısını hissetmeden doğru kararlar verdi.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

3 Nisan 2022 Pazar

Geleceğini kazandı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

"Ben başkan adayı olsam"

24.05.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022