• 30 Ekim 2016 Pazar 10:53
  • |
  • 30 Ekim 2016 Pazar 10:53

YAZAR

Mustafa Sapmaz

En çok Sneijder arandı

Paylaş

Galatasaray'ın şansı, istatistiklerde her alanda ligin en kötü takımlarından biriyle karşılaşmasıydı. İstatistiklere burun kıvıranlara selam olsun.

En önemlisi girdiği pozisyonu gole çevirmede ligin en kötü üçüncü takımı olan Adanaspor maçını yaptığı doğrulardan çok rakibin zayıflığından kazandı.

Selçuk İnan'ı eleştirdiği dönemde bile savunmuş birisiyim. Dün maçı sahada doksan dakika kalarak tamamlaması, takım kaptanı olmasındandır. Duran toplarda 'Etkili kullanır mı acaba?' hissinden başka hiçbir şey katmadı oyuna.

Başakşehir maçı öncesi Tolga Ciğerci'yi sarı kart cezasına kurban vermesi onun performansı ile birleştiğinde daha vahim. Tolga da geldiğinden bu yana en etkisiz maçlarından birini oynasa da hala orta sahanın en diri futbolcusu.

Sneijder varlığında eleştiriyor, yokluğunda aranıyor. Geçen hafta Trabzonspor karşısında aksiyonun dışında kalan Hollandalı'nın yaratıcılığı Adana'da en çok aranandı. Onun bir an önce takıma dönmesi kalitenin artması açısından şart.

Bruma ile atak yapabilen Galatasaray, onun şutuyla kaleci Karacic'in kötü pozisyon alışının katkısıyla Adana'dan galip döndü.

Lig yarışında kötü oynarken kazanmak avantajıdır. Ancak Galatasaray, kötü oynarken kazanmaktan çok duraklama dönemine girmiş bir takım görüntüsü andırıyor.

Riekerink, Başakşehir maçına kadar bu görüntüyü değiştirecek hazırlıkları yapmazsa gelecek hafta Galatasaray'ı sahada avantajlı kılacak tek şey kendi sahasında taraftarının yatatacağı atmosfer olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

5 Eylül 2021 Pazar

Günlük performans

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Derbide iki top yapılmaz mı?

26.10.2021

Engin Verel

Hataların derbisi

26.10.2021

Alen Markaryan

Adalet önemlidir siz olsaydınız ne yapardınız?

27.10.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Moral puanı ve taraftar

4.10.2021

Gürkan Ata

Bir hamle, bir gol ve 3 puan!

24.10.2021