• 5 Mart 2023 Pazar 07:00
  • |
  • 5 Mart 2023 Pazar 07:00

YAZAR

Düşük Vites

Paylaş

Deprem felaketinin acısı hala yüreğimizde. Ondan sıyrılıp herhangi bir şeye odaklanmak çok kolay değil. Futbolcular zor da olsa hem oyuna konsantre olmaya hem de bizleri bu oyuna yeniden adapte etmeye çalışıyor. Dün de bu zorluk içerisinde işini iyi yapmaya çalışan oyuncular izledik.

Fenerbahçe maça güçlü bir oyunla başladı. Özellikle golü de bulduğu ilk yirmi dakika skoru artıracak pozisyonlar da oluşturdu. Birbirine yakın oynayan hatlar, yardımlaşması ve hareketliliği yüksek oyuncular, rakibin hamlelerine erken müdahalelerle ikinci topları da kazanarak oyunu Kayserispor alanına yıktı. Samet'in hamle zamanlamasında hataları ve pozisyon kayıpları dışında kolektif bilinci yüksek bir takım görüntüsü verdi.

Arao iki maçtır ekstra oynuyor. Onun fiziksel olarak güçlü durumu, aslında takımın fiziksel durumuyla da ilgili bize ipucu veriyor. Depremden dolayı verilen zorunlu ara öncesindeki son iki maçta formunu yükselteceği izlenimi veren Fenerbahçe, aynı izleri taşıyor. Bireysel olarak biri ön plana çıkacaksa Ferdi Kadıoğlu'nu en başa yazmak gerek. İstikrarlı oyuncu bu kez görkemli oynadı. Onun güzel futbolunun gölgesinde maçın ikinci yarısında kontrollü oyunla vitesi yükseltme gereği duymadan istediği üç puana uzandı F.Bahçe.

Geçen hafta eksik maçını oynamadan önce söylediğim, 'Fenerbahçe önündeki 5 maçlık fikstürde Avrupa'ya odaklanmalı' fikrimin sebebi şuydu. Ligde puan kaybetme kredisi olmayan Fenerbahçeli futbolcular, kazanma zorunluluğunun stresinden uzak durup, hem ulusal mücadelede rahat oynar hem de Avrupa maçlarında konsantrasyonunu en üst seviyede tutar diye düşünüyordum. İki maçta görüntü bu yönde. Şimdi geçerse kendine olan inancını iki katına çıkaracak Sevilla maçlarına konsantre olma zamanı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Çocuklar gülüyor

5 Mayıs 2024 Pazar

Alman hoca gerçeği

29 Nisan 2024 Pazartesi

Mental kazanım

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Acil cevap lazım!

5.06.2024

Engin Verel

REKABETTE ASALET ŞART!

11.06.2024

Alen Markaryan

"NEDEN ŞAMPİYON YAPAMIYORLAR" İŞTE BELGESİ

11.06.2024

Kenan Karcı

Tabelaya aldırmayın

11.06.2024

Mustafa Sapmaz

Çocuklar gülüyor

20.05.2024

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Burak Çolo

Nuri Şahin müthiş bir proje

15.06.2024