• 2 Nisan 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 2 Nisan 2017 Pazar 00:36

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Dramatik

Paylaş

Dün Ege’nin neredeyse bir il kadar nüfusa sahip ilçesi Akhisar, futbolun büyük kulüpleri kadar irice hayalleri olan Başakşehir'i ağırladı. 

İstanbul'un mütevazı takımı için öğle güneşinde top oynamak, bu cümleyi kurdurtmak kadar zor olmalı. Sabah kahvaltısından kalkıp şampiyonluğa oynayan tek takım onlar! 
Üst üste üç maçla birlikte hocası Tolunay Kafkas'ı da kaybeden Akhisarlı oyuncular ise daha çok kümede kalmanın derdi ile sahadaydı. 

Bir alt ligden Göztepe'yi yükseltmeye çalışırken ayrılan Okan Buruk ise takımından önce Süper Lig'e yükselerek çıktığı ilk maçında oyuncularına ekstra motivasyon kaynağıydı. 

Hal böyle olunca Başakşehir için Akhisar deplasmanı kazandıkları Osmanlıspor ve Konyaspor kadar zor maça dönüştü. 
Adebayor ve Cengiz ile net pozisyonlara girdikleri ilk yarıda, kendi standartlarının çok çok altında oynadılar. 
İkinci yarıya oyunu rakip sahaya yıkarak başladılar. Ancak golü, kazanmak için hamle yapan değil, kaybetmemek için savunan taraf buldu. Vaz Te maçta ikinci kez gelen gol fırsatını bu kez geri tepmedi. 

Akhisar'ın golünden sonra Abdullah Avcı oyun şeklini değiştirse de futbolcuları sabah mahmurluğunu atabilmiş görünmedi. 

Santrfor Mehmet Batdal'ı sol bek Ferhat Öztorun'un yerine aldıktan sonra savunma merkezini üç kişiye düşürüp hücum hattını bir kişi fazlalaştırdı. 

Bu değişiklik etkili olmuş gibi görünmüyordu. Yine de bunu uygulamaya başladıktan on dakika sonra korner atışından golü buldular. 

İrfan Can ve Mossoro maç boyunca problem çözmekten çok, problemi anlamaya çalışan öğrenci edasıyla sahada gezindi. Abdullah Avcı onları çıkarıp üç forvetle (Adebayor, Batdal, Mustafa Pektemek) elini kuvvetlendirse de Okan Buruk'un eski futbolcusu Cikalleshi kartına kaybetti. İşini daima iyi yapmaya adanmış bir hayata sahip Abdullah Avcı, bu yenilgiye mutlaka üzülmüştür. Ancak kiraya giden oyuncusunun işini iyi yapması onu gururlandırmıştır. Golleri atsın diye alınan Adebayor kaçırsa da dünyaca şöhretli forvetin gelişiyle takımdan ayrılan Arnavut golcü eski takımını yıkacak basit vuruşu yaptı. Her haliyle dramatikti!..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

Bu rotasyon değil!

29.11.2021

Alen Markaryan

Bilica'nın çukuru!

28.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021