• 22 Mayıs 2022 Pazar 08:00
  • |
  • 22 Mayıs 2022 Pazar 08:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

Paylaş

Sezon bitti. Fenerbahçe deplasmanda Malatya'yı rahat yendi. Sezon sonu puan tablosunda Fenerbahçe'nin elinde nafile bir ikincilik koltuğu.

Normal şartlarda başlar önde, hüzün sokağını arşınlarken, geçmiş sezonun kahredici anlarını vahlarla hatırlayarak gazoz kapağını tekmelemelik bir sonuç. Fakat Ali Koç başkanlığında geçen dört sezonun en iyi sıralaması.

Sıralamadaki yerinden de önemlisi, Fenerbahçe takımı sezonun bu bölümü geldiğinde, hüznün kör ışığı geleceğe dair umutların üzerine loş bir şekilde düşerdi. Bu kez geleceğe dair hayaller kurduracak, umut saçan bir takım var ortada. Elbette doğruları yapmak şartıyla.

Nedir bu doğrular?

Teknik direktörünü hemen açıklaması gerekir yönetimin. Bu, İsmail Kartal'ın verdiği konforla geçtikleri beş ayda (Pereira'nın ayrılmasından bu yana) boş durmayıp geleceği planladıklarının göstergesi olur. Başkan Ali Koç, Fenerbahçeli futbolcuların Malatya maçına başladığı gibi kararlarını hızlı verip uygulamalı artık.

Bütçe oluşturacağım derken, İsmail Kartal ile ortaya çıkan omurgaya darbe indirmeden; kampa gelecek sezonun kadrosunu %80-90 tamamlamış gitmeli.

Geçmişte olanlarla ilgilenmeden, parasızlığı, önüne engel koyanları konuşmadan; coşkusu, renkliliği, eğlencesi ile kendisine odaklanıp, zor zamanlarda gerekecek gücü toplamalı.

Futbolda kimin ne dediği değil, senin doğruları ne kadar yaptığın belirler sonucu. Bak Crespo'ya, Zajc'a, Rossi'ye neler denmişti?

Ne oldu, doğru rayını buldu. Doğrular yapıldığı takdirde İsmail Kartal ile rehabilite edilen bu takım, futbol kültürümüzün alışıldık görüntülerinden biri olan "Fenerbahçe Festivali'ne" dönüştürebilir gelecek sezonu.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

3 Nisan 2022 Pazar

Geleceğini kazandı

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Giderayak sürpriz

21.05.2022

Engin Verel

Şimdilik güle güle

16.05.2022

Alen Markaryan

Danışmanlar niye var?!

21.06.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Doğrular ve festival

22.05.2022

Gürkan Ata

Futbolun güzelliği, Avcı'nın öngöremediği!

23.05.2022