• 25 Ağustos 2023 Cuma 07:00
  • |
  • 25 Ağustos 2023 Cuma 07:00

YAZAR

Dev adım

Paylaş

Çok kötü bir başlangıç. Ve o başlangıç sırasında kimsenin tahmin edemeyeceği harika bir final. Başlayan takımda iyi oynayan futbolcu bulmakta zorlanırken, bitiren takımda kötü oynayan bulamazdınız.

Önce sezonun geri kalanı için ışık tutacak hatalardan başlamakta fayda var. Fenerbahçe oyun kurarken rakip baskısı altında ileri ile hattı kesildiğinde, hücumdaki etkili futbolcularından mahrum kalıyor. Gelişmesi gereken taraf bu. Transfer edilecek defansif orta sahanın derinde oyun kurabilmesi bu yüzden çok önemli. Onun rotasyonunda yer alacak İsmail Yüksek de daha basit oynamayı öğrenmeli.

Sakatlıklar stoper ikilisinin oturmasındaki en büyük engel oldu. Dün belki de sezonun geri kalanında çok az tercih edilecek ikiliyle başlandı. Oosterwolde idare eder oyununu, değme santrfora taş çıkartacak kafa golünden sonra biraz güveni artsa da oranın rotasyonunda mecbur kalmadıkça düşünmek hata olur. Batshuayi'nin gole ihtiyacı var. Belli ki o golü bulsa geçen sezonki görüntüsüne kavuşacak. Gücünü kaybetmiş süper kahraman gibi. Fakat gol atmak için yaptığı olumlu hareket sayısı çok az. Etrafında bu kadar hazırlayan oyuncu varken, golden bu kadar uzak durmak enteresan.

Fenerbahçe kaliteli futbolcularıyla kötü oynarken bulduğu golle tüm momentumu kendine çevirmesini bildi. Szymanski sessiz sedasız yapılmış en iyi transfer. Taraftarı hücumda yıldız isimlerden liste yaparken, Arda Güler'in yerini doldurur mu şüphesiyle geldiği Fenerbahçe'de taraftarın kalbini çalmayı başardı. Hücuma müthiş hareketlilik katıyor. En önemlisi kendisinden çok takımı düşünüyor.

Osayi Samuel'de değişen sadece saç stili değil. İsmail Kartal'la bir başka oyuncuya dönüşüyor. Dün önündeki İrfan Can Kahveci ile sağ kanadı maç bitmesin dedirtecek kadar keyif otobanına dönüştürdü. İrfan Can Kahveci tepkilere takılmadan bu sezon top oynamaya karar verdiğini her aldığı dakikada hissettiriyor. Goller ilanı oldu.

Tadic ortalama oyununu zeki bir taç atışıyla, Dzeko neden büyük futbolcu olduğunu attığı pasla gösterdi. Kötü başladığı, geriye düştüğü, bu seneyi şüpheye düşürecek bir sonuca giden uçurumun kenarından öyle bir döndüler ki, bu galibiyet Konferans Ligi gruplarına giriş biletinden dahası, takım olma yolunda dev bir adım olacaktır.

İsmail Kartal sakinliği diye bir gerçek de var bu takımın üzerinde. Bir şekilde döner hissi veren...

YAZARIN DİĞER YAZILARI

30 Kasım 2023 Perşembe

Hücum obezliği

27 Kasım 2023 Pazartesi

Ders gibi galibiyet

13 Kasım 2023 Pazartesi

Teselli ikramiyesi

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

‘En kötü' iken kazanmak

3.12.2023

Engin Verel

Hayal alemi!

1.12.2023

Alen Markaryan

‘Böyle kayrılmak istemiyoruz' demezseniz???!!

28.11.2023

Kenan Karcı

Seyirci kazandı

28.11.2023

Mustafa Sapmaz

Hücum obezliği

30.11.2023

Gürkan Ata

Fotoğraf netleşiyor mu?

23.05.2023

Tuna Tunca

Jorge Jesus'un takıma en büyük etkisi

30.04.2023

Burak Çolo

Milli Takım, EURO 2024'e renk katar

3.12.2023