• 19 Şubat 2017 Pazar 02:00
  • |
  • 19 Şubat 2017 Pazar 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Değişim 2 günde olmaz

Paylaş

Igor Tudor’a övgüler bol keseden dağıtılacaktır. Cicim günlerinde skora aldırmadan, yeni hocanın ismi göklere çıkarılacaktır.

Kenardan maçı Yeşilçam’ın temiz yüzlü aktörü Ediz Hun gibi izleyen Riekerink’in yerine, TV dizisi karakteri Behzat Ç. gibi kendine hareketleriyle takılan Tudor beğenilecektir. Kulübedeki bu enerji değişimi tribünün hoşuna gidecektir.

“Belki en iyi on biri çıkardığım için oyuncu değiştirmiyorum” demişti bir keresinde Rikerink. Sanki oyuncu değişikliği paralıymış ya da ne kadar çok adam değiştirirse vergisi o kadar çok artacakmış gibi davranan Rikerink yerine, takımın düştüğü anlarda oyuncu değişikliğiile orta saha direncini artırması,oyuna  müdahale etmesi sevilecektir.

Herkesle iyi geçinen, öyle olduğu için de çarşaf çarşaf futbolcular tarafından çok sevildiği haberleri yapılan Rikerink yerine, geldiği ilk gün Bruma’ya posta koyan, hiç çıkmayan Selçuk’u kenara alan Igor Tudor’un bu lambur lumbur hali manşetlerin yeni cilası olacaktır. Disiplin de disiplin nidaları atacaktır muhabirler.

Fakat bir gerçek var. Galatasaray’da bir şeyleri değiştirmek, öyle iki günlük bir durum değil.

Skorlar kötü gitti mi, o göklere çıkarılan Tudor ismi olduğundan da aşağıya çekilir. Tıpkı Fatih Terim sonrası gelen her hocaya olduğu gibi.

Oysa Galatasaray yönetimi makul bir plan koyup camia abartmadan davranırsa Igor Tudor istenen değişimi ancak o zaman yapabilir.

Tudor da yeni takımının Karabük fizik seviyesinde olmadığını unutmamalı. Galatasaray yaz kampını “denemeye” tabi tutulan bir kondisyoner ile yapmıştı. Kamp sonunda beğenilmeyip gönderildiği haberi çoktan unutuldu gitti.

Dün önde baskı ile başlayan sarıkırmızılılar maçın sonunu fizik olarak getiremedi.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

22 Kasım 2021 Pazartesi

Plan ve sakinlik

4 Ekim 2021 Pazartesi

Moral puanı ve taraftar

1 Ekim 2021 Cuma

Yolu uzun

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

Aslan gibi

26.11.2021

Engin Verel

El birliğiyle...

30.11.2021

Alen Markaryan

Güven çıkar oyundan!

30.11.2021

Kenan Karcı

Tamirci Çırağının İsyanı

12.10.2021

Mustafa Sapmaz

Plan ve sakinlik

22.11.2021

Gürkan Ata

Az atak, az şutla çok iş yapmak!

29.11.2021