• 31 Ocak 2011 Pazartesi 03:00
  • |
  • 31 Ocak 2011 Pazartesi 03:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Damıtılmış konsantrasyon

Paylaş

Taraftarın cefakarı makbuldür. Fenerbahçe'nin aydınlık yüzlü taraftarı 'CefakarKanaryalar'ın elini eteğini çektiğini açıkladıktan sonra ilk kez açtığı 'Yüreğini koy ortaya' pankartı tribünde dalgalanırken kaşkoldan deniz vardı Saracoğlu'nda! Trabzon taraftarı da eşlik etti buna. Birlikte dalgalandırdılar renklerini. Başarılarını kartvizit yapmamış iki hocanın takımının taraftarına yakışır bir başlangıçtı.
İlk golün, Şenol Güneş'in rakip forvetlerin diline acı biber niyetine sürdüğü Egemen'in çıkışının hemen ardından gelmesi tesadüf değil. Egemen, Trabzonspor'un sertlik dozunu artıran iksir gibi! O olmadığında bocalamaları ondan.
Fenerbahçe'nin çeliği eritecek arzusunun da hakkını teslim etmeli. Daha önce neredeydiniz dedirtecek kadar coşkuluydular. Öyle ki Selçuk atılana kadar sahanın ikinci Alex'iydi.
Dia İstanbul'un dev yeraltı treni projesi Marmaray'ın Kadıköy hattı gibiydi. Bu ligde Serkan'ı yıldırmak kolay iş değil.
Niang'ın golü de alt yapılarda ders niyetine gösterilecek kalitedeydi. Birinci direğe koşu yapan forvet, yandan gelen ortayı ikinci direğe vurur. Kusursuzdu!

GÜNEŞ'İN İŞİ ZOR
Fenerbahçe, Trabzonspor'un bu sezon istatistiklerde topla en çok buluşan futbolcusu Selçuk ve Colman'ın üzerinde baskı kurduğu sürece etkili oldu. Şenol Güneş'in Colman-Yattara hamlesi, Fenerbahçe'nin bozan orta sahasına karşı denediği panzehirdi. Ancak Fenerbahçe'nin damıtılmış konsantrasyonuna karşı işe yaramadı.
Ankaragücü maçından bu yana can derdinde olan Kadıköy sakinleri galibiyetle nefes aldı. Şampiyonluk yarışını yeniden başlattı. Fakat avantaj hala Trabzonspor'da! Elbette şunu da söylemeli. Şenol Güneş'in futbolcularının üç maçta kontra yemiş boksöre dönen moralini düzeltmesi, ilk yarıdaki 42 puanı toplamaktan zor olacak!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

5 Ağustos 2022 Cuma

Kadıköy'de festival havası

22 Mayıs 2022 Pazar

Doğrular ve festival

11 Nisan 2022 Pazartesi

Güneşli günler

DİĞER YAZARLAR

Aydın Türkmen

En önemlisi kazanmaktı

8.08.2022

Engin Verel

Burası Fenerbahçe!

9.08.2022

Alen Markaryan

Bu sevinçler camiayı diri tutar

9.08.2022

Kenan Karcı

Ne haber netekim yine geldi kasket!

1.05.2022

Mustafa Sapmaz

Kadıköy'de festival havası

5.08.2022

Gürkan Ata

Korner hocası almaya gerek yok!

6.08.2022