• 01 Şubat 2014 Cumartesi 02:00
  • |
  • 01 Şubat 2014 Cumartesi 02:00

YAZAR

Mustafa Sapmaz

Dalgalı kur futbolu!

Paylaş

İslam Çupi'nin kelimelerle çizdiği tabloyu andıran yazıları, bugüne ışık tutar. Onun 'biz milletçe eskiyi severiz' tespitini haklı çıkarırcasına, 'ah be nerde o Metin-Ali-Feyyaz takımının tutkusu ve zerafeti' diye iç geçirtip eskiyi özletirken attı golü Fernandes. Bir fırsat golüydü. Taçtan iki pasla annemin ağızda dağılıveren ayva tatlısı gibi dağılıverdi Erciyes savunması. Olcay ve Gökhan kurnazca paslaştılar! Öyle ki, onların sarraf tartısı hassasiyetinde ölçüp biçerek verdikleri paslar Beşiktaş orta sahasının grevdeki oyuncusu Fernandes'i uyandırdı.
Sonra Gökhan'dan yeni model kanat oyuncusunun yapması gereken bir koşu... Ardından Oğuzhan'ın kalite mührünü ağlara basması!..
Beşiktaş ilk on birindeki altı yerli futbolcu, milli takım oyuncusuydu. Biraz güçlenseler, dalgalı bireysel formlarını sabitleyebilseler dün ilk on birde başlayan bu milli yerliler Beşiktaş'ın omurgası olabilir. Gelin görün ki, değil maçtan maça, aynı maç içinde bile kendilerini inkar eden tezat oyunları var (Tolga'yı ayırıyorum). Uzatmaları kabusa çevirmeleri de bundandı...
Kayseri Erciyes için bu maç ekstra bir maçtı. Kaybedebilecekleri pek bir şey yoktu. O nedenle ligin bodrum katından gün yüzüne çıkmak için yenilgiye takılmamaları gerekir. Fakat önlerindeki dört haftalık fikstürde puan olarak kendilerine yakın rakiplerle oynarken; dün taçtan gol yemelerine neden olan bir anlık dalgınlık yapma lükslerinin bulunmadığını unutmamalılar!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

31 Mart 2021 Çarşamba

Letonya laneti

28 Mart 2021 Pazar

Saygıyla eğiliyorum

25 Mart 2021 Perşembe

Büyük oynadık

DİĞER YAZARLAR

Engin Verel

Galibiyetten öte...

13.04.2021

Alen Markaryan

Kirli bir camın arkası

13.04.2021

Kenan Karcı

Terim faktörü

07.02.2021

Mustafa Sapmaz

Letonya laneti

31.03.2021

Gürkan Ata

Biri eksik, biri stresli!

11.04.2021