İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8488
  • 5.6888
  • 201.50
  • 102.213

Cehenneme çevirdi

İki oyuncu değişikliği ile Galatasaray’da geçen sezonun tüm kusurlarının kapanacağını ummak fazla saflık olurdu. Ancak bu kötü performans şok edici oldu.
Tatmin edici akıcılıktan ve organizasyondan uzak bir Galatasaray izledik. Bireysel yeteneklerle zaman zaman etkili olmaya çalışan, üretkenlikten uzak acemi göründüler.
Gomis’i topla buluşturamadılar. Buna rağmen Gomis formunu yakaladığında takımın hücumda en önemli oyuncusu olacağının ipuçlarını verdi. Fakat dünkü hücum hattında ne yanında oynayan Sinan Gümüş, ne sağ kanatta Yasin, ne sol kanatta Rodriguez onu toplu-topsuz destekleyemediler. Oyuncuların hemen hepsi golü atıp kahraman olmaya oynadı. Cılız ataklar da böyle heba oldu.
Elbette hücum hattına yapılacak takviyelerle bu görüntü giderilmek istenecektir. Ancak bu takımn oturması için uzun bir zamana ihtiyaç duyacağı kesin. Bu sürede sakatlığından dolayı oynayamayan Belhanda ve santrafor Gomis’e hiçbir şey olmaması için Galatasaraylıların dua etmesi gerekecek.
Futbol topla oynanan bir oyundur. Galatasaraylı oyuncular uzun süre bundan habersiz gibi oynadı. Oyunun merkezindeki Selçuk İnan bu konuda çok yetersizdi.
Galatasaray’ın orta sahaya ön libero takviyesi yapacağı haberleri çıkıyor. Ön libero orta sahada defansif görevlerle donatılan topçudur. Oysa dün gösterdi ki Galatasaray’ın iki ceza sahası arasını oynayacak (box to box) tipte bir orta saha oyuncusuna ihtiyaç var.
Yeni transferlerden Maicon, ilk golde kolay çalım yemesini bir kenara koyun, katkı verir. Tudor, onun partnerini belirleyip o ikili üzerinde durarak alışkanlıklarını artırmalı. Dün gollerde bunun olumsuz etkisini yaşadılar.
Linnes transfer haberlerinden en olumsuz etkilenen futbolcu olmalı. Ekstra yetenekleri olan bir oyuncu değil, ama dünkü kadar da rezil bir oyuncu değil. Sahada ruh gibi dolaştı. Sol bekte Carole güçlü, fakat o da öndeki oyuncu grubu ile uyumlu değildi.
Uyumsuzluk demişken.
Galatasaray maçın özellikle ikinci yarısında golü yediği dakikaya kadar önde baskı yaptı.
Rakip kendi ceza sahasından oyun kurarken yapılan bu ikili üçlü baskılara, gerideki oyuncular katılmayınca, orta sahada rakibe büyük boşluklar verdi.
Tüm bu olumsuzluklara karşın 1-0 yenilmek şans olurdu, uzatmalarda yenilen ikinci gol cehenneme çevirdi. İkinci maça hazırlık aşaması da ikinci maçın 90 dakikası da bundan daha zor olacak!

Mustafa Sapmaz Diğer Yazıları

Ayağa kalktık

12.06.2017

Fay hattı

08.06.2017

Bruma’dan mesaj

30.05.2017

Seneye mektup

20.05.2017

Hayal kurmak

15.05.2017

Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Filistinli çocuk İsrail askerlerine böyle kafa tuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ve Beyazıt Öztürk harekete geçti. İşte Beyaz'ın yeni projesi

Böyle veda herkese nasip olmaz!

En Çok Okunanlar